💸   Ochutnajte Kampotské korenie za 3,99 €|🔥  Grilovanie 2024|🚚  Zadarmo do Packety od 60 €

🔥  Grilovacia sezóna 2024

GRIL. DIPY. KORENIE.

Matteo De Carli a Petr Pejřimovský pripravili na 8. týždeň našej grilovacej sezóny množstvo skvelých tipov, ako pripraviť senzačné omáčky, pesta a dipy na grilovanie.

casa de carli
pesto

Šéfkuchári pre túto tému

Matteo De Carli

Matteo je michelinským šéfkuchárom talianskej reštaurácie Casa De Carli v Prahe, ktorá je od roku 2013 odporúčaným miestom v sprievodcovi Michelin Main Cities of Europe. Prečítajte si viac

Petr Pejřimovský

Majiteľ a šéfkuchár reštaurácií Street Sushi a Street Buffet, lektor kurzov sushi, milovník ázijskej kuchyne a cestovania.

BABA GANOUSH
s lyofilizovaným Kampotským korením

Vyskúšajte recept

Ako vybrať ingrediencie?

Existuje nekonečné množstvo spôsobov prípravy dipov, pesta a omáčok. Môžete začať s niektorým z našich základných receptov a postupne ich začať kombinovať s ďalšími ingredienciami, ktoré máte radi. Časom si budete môcť vytvoriť vlastnú obľúbenú domácu omáčku.

Vždy si vyberajte čerstvé sezónne suroviny - napríklad z čerstvých byliniek môžete pripraviť lahodné pesto, ktoré môžete natrieť na mäso alebo ryby. Začnite s petržlenovou vňaťou, ančovičkami, koriandrom, mätou a cesnakom ako skvelým základom pre pesto, alebo pre nečakanú návštevu nakrájajte čerstvý chlieb a zmiešajte kvalitný olivový olej s kvetinovou soľou a čiernym kampotským korením, do ktorého chlieb namočte. Ideálne je, ak ingrediencie nájdete vo vlastnej záhrade!

Odporúčané produkty

Všetky produkty

Postupy šéfkuchára a párovanie s korením

Ideálne vybavenie na prípravu,

je šľahač, hrniec a mixér - s týmto vybavením môžete pripraviť takmer akúkoľvek omáčku. Ak máte časté návštevy a chcete mať na stole vždy niečo na občerstvenie, môžete mať v chladničke vždy čerstvú zeleninu, ktorú môžete kombinovať s chutným a rýchlym dipom z modrého syra. Jednoducho zmiešajte napríklad nivu s trochou mlieka a vytlačte do nej citrón.

Aké korenie použiť?

Omáčky, dipy a pesto sa takmer vždy dobre kombinujú s bielym Kampotským korením, ktoré má jedinečnú vlastnosť zvýrazňovať najlepšie chute jedál. Vďaka tomu krásne zvýrazní všetky ingrediencie, ktoré použijete v omáčke alebo dipe. V našich receptoch sme experimentovali aj s inými paprikami a lyofilizovaná paprika Kampot dodáva pestu alebo dipu skvelú a nezvyčajnú chuť, ktorá dodáva celej chuti šmrnc!

GUACAMOLE s červeným Kampotským korením

Vyskúšajte recept

Tipy a triky

Ak hľadáte omáčku, ...

ktorá bude sama o sebe príjemne voňať grilom a dymom, potom vezmite červenú a žltú papriku a grilujte ich, kým dobre neztmavnú, pridajte trochu mandľového olivového oleja, grilované paradajky a všetko spolu premiešajte. Pridajte lyofilizované Kampotské korenie, soľný kvet a olivový olej na dochutenie a je hotovo!

Ak máte málo času, ...

nakrájajte cibuľu a opečte ju v hrnci na oleji do zlatista, pridajte čierne kampotské korenie, trochu červeného vína a smotany, nechajte trochu zredukovať a pridajte trochu hľuzovkového oleja (Hľuzovky od Margaret) - za pár minút budete mať fantastickú omáčku na steaky, ktorá sa hodí možno k čiernemu alebo mrazom sušenému koreniu.

Údené hľuzovkové aioli
s bielym Kampotským korením

Vyskúšajte recept

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela
Delivery methods
payments