GRIL. VEGGIE. KORENIE.

Matteo De Carli a Ondřej Hutník opäť pripravili tému plnú zaujímavých tipov a inšpirácií. Skúšali ste grilovať kokosové mäso? Alebo pripraviť vegetariánske jedlo pre 10 hostí na grile?

Wild&Coco
Big Green Egg

Šéfkuchári pre túto tému

Matteo De Carli

Matteo je michelinským šéfkuchárom talianskej reštaurácie Casa De Carli v Prahe, ktorá je od roku 2013 odporúčaným miestom v sprievodcovi Michelin Main Cities of Europe. Prečítajte si viac

Ondřej Hutník

Působil v Maze by Gordon Ramsay, ve Phenixu, v Zátiší, Čestru a v hotelu Mandarin Oriental Prague. Na kontě má stáže v michelinských restauracích a od roku ... Číst více

Grilované kokosové mäso, tempeh
zo zeleného hrášku a zelenina

Vyskúšajte recept

Ako vybrať ingrediencie?

V hlavnej úlohe KOKOS! Kokos sa už od staroveku považuje za superpotravinu. Legendy hovoria, že sme na svete prežili len vďaka nemu. Kokos hydratuje, regeneruje, dodáva energiu a je plný zdravých tukov, elektrolytov, vitamínov, minerálov a antioxidantov. Mladý kokos plný enzýmov a prebiotickej vlákniny je skvelým základom pre fermentáciu.

Keďže je pre nás Kambodža druhým domovom, okamžite sme si zamilovali produkty Wild & Coco od Filipa a Kateřiny, ktorým kokos výrazne zmenil život a zdravie k lepšiemu. Myslíme si, že ochutnať kokosový orech práve odtrhnutý z palmy v džungli Thajska alebo Kambodže je luxus. Katka a Filip ho fermentujú, paskalizujú a sušia mrazom a rovnako ako my sa snažia priniesť na váš stôl pravú chuť Thajska.

Doporučené produkty

Všetky produkty

Vybavenie na prípravu

Olive santoku

Nôž FORGED Olive Santoku

Nôž Santoku je dokonalý hybrid medzi klasickým kuchárskym nožom a nožom Nakiri, ktorý sa používa na presné krájanie zeleniny. Názov prezrádza, že tento nôž je univerzálny, pretože slovo Santoku možno z japončiny preložiť ako tri cnosti. Samotná morfológia čepele, ktorá je vyššia ako u tradičného noža, veľa napovedá, pretože dokáže zachovať všetku šťavnatosť krájaných surovín, čo je vo vegetariánskej kuchyni mimoriadne dôležité!

Kúpiť nôž Olive Santoku
Pinzeta Titan

Multifunkčná kuchynská pinzeta - Titan

Kuchynská pinzeta je predĺženou rukou každého kuchára. Len si spomeňte, koľkokrát ste zeleninu obracali vidličkou. Samozrejme, je to úplne nevhodné, preto profesionáli používajú špeciálne zahnuté pinzety, ktoré však majú v kuchyni oveľa širšie využitie. Pinzeta sa používa aj na plating, t. j. dekoratívne servírovanie jedla na tanieroch, a má protišmykové drážky, ktoré umožňujú uchopiť aj skutočne malé kúsky jednotlivých ingrediencií, ako sú píniové oriešky, cherry paradajky a v neposlednom rade zrnká korenia alebo dokonca drvené kúsky korenia.

Kúpiť pinzetu Titan

Párovanie s korením

Biele Kampotské korenie

Zvyčajne hovoríme, že červené alebo tmavočervené Kampotské korenie je najlepšie pre vegetariánsku kuchyňu, pretože krásne ochutí vegánske a vegetariánske jedlá. Tentoraz sme však zaexperimentovali a do marinád na kokos aj tempeh sme pridali biele kampotské korenie, ktoré zvýrazní chuť surovín.

Zelené lyofilizované korenie

Skvelou voľbou bola omeleta z pštrosích vajec, ktorú v spoločnosti húb krásne doplnilo naše lyofilizované kampotské korenie, ktoré dodalo miestnym surovinám ten správny šmrnc!

Omeleta zo pštrosieho vajca s ovčou bryndzou
, hubami a lyofilizovaným korením

Vyskúšajte recept

Tipy a triky

Grilujte exoticky!

Kokokosová dužina je skvelou ingredienciou pre všetkých kulinárskych nadšencov. Môžete z neho pripraviť rôzne sladkosti, sušené mäso, smoothies alebo dokonca kokosový hamburger. Ak máte radi tempeh, hrášok si zamilujete! Neobsahuje lepok a je vynikajúcim zdrojom rastlinných bielkovín. Môžete ho smažiť na panvici alebo opekať, piecť alebo variť.

Grilujte lokálne!

"Pestujeme zemiaky, ovocie a zeleninu, máme krásnu bylinkovú a kvetinovú záhradu. Varíme, pečieme a snažíme sa variť bez zvyškov. Aj keď je domáca produkcia podstatne drahšia ako nákup z veľkoobchodu alebo supermarketu, považujeme ju za chutnejšiu a zdravšiu. A čo je najdôležitejšie, je prirodzená," hovorí Ondra Hutník zo Dvůr Perlová voda.

Matteo a Ondra

pripravili recepty, ktoré sú veľmi lokálne - obaja sa zasadzujú za to, aby sme čo najviac používali miestne suroviny - výnimkou je kokos, ktorý si síce nemôžete natrhať na našej záhrade, ale vďaka šetrnému spracovaniu ho dnes môžete ochutnať v Českej republike rovnako ako na kambodžskej pláži. Ak sa nebojíte použiť liatinový hrniec na gril Big Green Egg, môžete na grile vytvoriť dokonalé "ratatouille" s ľubovoľnou kombináciou zeleniny.

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela
Delivery methods
payments