🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|🎁  Vianoce včas - 10% zľava na darčekové sady|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Sušené mäso BILTONG s drveným červeným kampotským korením - 50g

.pepper..field

Každý pozná klasické sušené mäso, t. j. malé kúsky sušeného mäsa, ale málokto pozná biltong. Čo sa skrýva pod týmto tajomným názvom, by vám najlepšie prezradili bratia Ondřej a Jakub zo spoločnosti Maso Here, s ktorými sme sa spojili, aby sme vytvorili biltong s dokonalou chuťou červenej kampotskej papriky. čítaj viac

Výrobca: .pepper..field Kód produktu: BILTONG

6,56 € s DPH
ks

Biltong je špeciálne pripravované sušené mäso, ktoré sa na rozdiel od jerky krája na plátky až po procese sušenia. Vďaka tomu je tento druh mäsa neuveriteľne šťavnatý, chutný a autenticky pripomína oveľa viac čerstvé mäso vďaka hrubším plátkom. Rozdielne sú tiež prísady, ktorými sa najčastejšie hovädzie mäso ochucuje a vďaka tomu má naprosto špecifickú chuť. Do špeciálneho postupu úpravy mäsa, ktorý má svoje korene v Južnej Afrike, sme rozhodli pridať to najlepšie z južnej Ázie a výsledkom je naprosto svetová chuť.

Na slnku sušené zrnká Kampotského červeného korenia dokážu dokonale podtrhnúť chuť hovädzieho mäsa. Exotické tóny ručne triedených zŕn dokonale doplňujú vôňu a chuť, ktoré biltong získava počas procesu prípravy, pri ktorom nie sú prítomné žiadne konzervanty. 50g tejto autentickej dobroty si môžete dopriať pri cestách, na doplnenie energie počas športovania alebo len tak na chuť večer, trebárs pri pive či poháriku dobrého vína.

Prečo Biltong s korením?
Na európskom trhu so sušeným mäsom nenájdete biltong s príchuťou korenia. Jerky s touto príchuťou je veľa, ale väčšinou sa jedná o obyčajné korenie. Naša premisa bola, že keď zmiešame dva kvalitné produkty, výsledok bude kolosálny: jediný hovädzí biltong s Kampotským korením na svete.

Korenie na sušenie
Pri príprave sušeného mäsa je dôležité ho pred samotným sušením správne dochutiť. Existuje veľa zmesí, ale nikto ešte nevymyslel jednoduchšiu a lepšiu vec než je korenie. Jeho výrazná chuť perfektne doplňuje štruktúru hovädzieho mäsa a dodáva mu tú správnu pikantnosť.

Čo je to biltong?
Biltong je druh sušeného mäsa, ktorý má svoje korene v Južnej Afrike. Slovo biltong pochádza z holandského bil (mäso, stehno) a tong (pruh). Vyrába sa prevažne z hovädzieho mäsa, ale nájdete aj biltong z lamy, antilopy, pštrosa, alebo zveriny. Finálny produkt má potom hrubšie plátky mäsa a je viac šťavnatý než jerky.

Náš biltong je čerstvý a určený k okamžitej konzumácii, bez pridaného cukru, je ho krásnych šťavnatých 50g a neotvorený vydrží až rok.

100 % organický

Certifikované korenie vykupujeme osobne od našich farmárov v Kambodži za férové ceny.

Ručne kontrolovaný

V ČR guľôčku po guľôčke znovu kontrolujeme a balíme.

S cieľom konať dobro

Časť zo zisku sa vracia späť do Kambodže, ktorej sa snažíme pomáhať rôznymi spôsobmi.

Druhy Kampotského korenia

Černý pepř

ČIERNE KORENIE

Je zbieraný ešte nezrelý na začiatku roka, kedy sú zrnká zelené. Čiernu farbu mu dodá až sušenie na slnku.

Zobraziť použitie

Smažte, grilujte, duste najlepšie mäso! Hodí sa na steaky, červené mäso, klasické omáčky, polievky, ale predovšetkým na akékoľvek cestoviny a taliansku kuchyňu.

Bílý pepř

BIELE KORENIE

Šampanské medzi koreniami, ktoré s bielym korením nemá nič spoločného. Klasické biele korenie je lúpané z nezrelého čierneho korenia a často býva zatuchnuté, preto ho nikto nemá rád. Pravé biele korenie je lúpané až z nezrelého červeného korenia (je to jeho jadro) a vďaka tomu získa vlastnosti, pre ktoré ho vyhľadávajú najlepší svetoví šéfkuchári – otvára chuťové poháriky a znásobuje chuť v jedle.

Zobraziť použitie

Skvelé na grilovanie a tmavé mäso, namleté na syry, hodí sa k vínu a tapas. Výborne dochutí zeleninové polievky, gnocchi, pesto, čokoľvek zo zemiakov, cestoviny, domáce pečivo, ázijskú kuchyňu či nátierky.

Červený pepř

ČERVENÉ KORENIE

Pravé červené korenie je kambodžský svetový unikát, ktorý je extrémne vzácny a rastie iba na pár miestach na svete. Zbiera sa celkom zrelý na vrchole sezóny a vďaka dlhému zreniu je plný fruktózy, ktorá mu dáva jedinečnú sladko-ovocnú chuť. Tzv. ,,červené korenie“ v ružovej farbe, ktoré je známe u nás vôbec nie je korením a je tak mylne označované. Ide o brazílske korenie, ktoré rastie na strome a je obľúbené pre svoju farbu, chuť a fotogenickosť.

Zobraziť použitie

Nedávajte ho na mäso – ladí len s rybou či morskými plodmi, naopak ako kráľ studenej kuchyne je v kombinácii s vegetariánskymi pokrmami, šalátmi, zeleninou, vajíčkami, zeleninovými polievkami, rizotom, sladkými zemiakmi, kokteilmi či pri vianočnom pečení.

Lyofilizovaný pepř

LYOFILIZOVANÉ KORENIE

Mrazom sušené čerstvé zelené Kampotské korenie. Špeciálny proces lyofilizácie pre uchovávanie maximálnej kvality, čerstvosti a chuťových akcentov pravého čerstvého Kampotského korenia – z Kambodže až na Váš tanier! 100% organický faitr trade produkt, s láskou zbieraný. Pri spojení s tekutinou či olejom guľôčka späť nasiakne vlahu a chutí ako čerstvá. Nedávajte do mlynčeka, používajte celý alebo drvený v mažiari.

Zobraziť použitie

Perfektne sa hodí k steakom, na prípravu omáčok, do cestovín, na mäso alebo nadrvený na grilovanie.

Naši farmári

POV SOKHORN
POV SOKHORN Odoberáme: Čierne korenie Ako peniaze použije

zaplatiť školné pre 2 deti (jedna chce byť doktorkou)

PANN VOCH
PANN VOCH Odoberáme: Čierne korenie Ako peniaze použije

zaplatiť školu pre 2 vnúčatá

YIM YI
YIM YI Odoberáme: Biele korenie Ako peniaze použije

zrekonštruovať dom

SVAY YUTH
SVAY YUTH Odoberáme: Biele korenie Ako peniaze použije

pozrieť sa do inej časti Kambodže

Zobraziť všetkých farmárov

Certifikáty Kampotského korenia

Kampotské korenie musí byť vždy sprevádzané štyrmi povinnými certifikátmi, ktoré určujú jeho kvalitu, jedinečnosť a pôvod. Na obale tiež nesmie chýbať LOT NUMBER, ktoré Vás dovedie až ku konkrétnemu farmárovi.

Černý pepř

Trademark

Dokazuje pôvod a kvalitu Kampotského korenia. Celosvetovo sa objavuje veľa lacných kópií, napr. pod názvom korenie z Kampotu, korenie Kampot alebo korenie z Kambodže, ktoré však s pravým Kampotským korením nemajú nič spoločné. Pokiaľ Vaše korenie nemá všetky štyri certifikáty a lot number, nie je to Kampotské korenie.

Černý pepř

Chránené zemepisné označenie

Kampotské korenie sa stalo prvým kambodžským produktom a zároveň jediným korením na svete, ktorému bol udelený tento status, rovnako ako napríklad oblasť Champagne vo Francúzsku. Je to záruka toho, že Vaše korenie vyrástlo v najvhodnejších klimatických podmienkach na svete pomocou najprísnejšej úrovne farmárskych metód a techník.

Černý pepř

Externá kontrola

Medzinárodná spoločnosť Ecocert patrí medzi najväčšie certifikačné spoločnosti na svete a zaoberá sa kontrolou a certifikovaním výrobkov obsahujúcich suroviny z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Zároveň udeľuje status PGI práve Kampotskému koreniu.

Černý pepř

Špecifikácie zemepisného označenia

Konkrétny zoznam pravidiel, ktoré musí daná krajina v rámci PGI spĺňať od zasadenia rastliny až po dohľadanie guľôčky korenia na základe tracking number vo svete. V Kambodži sa najviac kladie dôraz na organický pôvod a zákaz všetkých chemických hnojív.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments