🔥  Akcia 1+1 na Kampotské korenie|🍝  Vyskúšajte prémiové .pepper..pesto!|🚚  Tovar odosielame do 48 hodín

🔥 Akcia 1+1 na Kampotské korenie|🚚 Tovar odosielame do 48 hodín

Sea Salt Flakes - soľné pyramídy - výber najväčších kryštálov soľných vločiek z Kampotu 100g

.pepper..field

Jemná a najkvalitnejšia soľ z najčistejších kambodžských vôd. Vyznačuje sa jedinečným, splošteným, pyramídovým tvarom vločkových kryštálov. Zbierané ekologickým spôsobom, ktorý je šetrný a udržateľný. Vzhľadom na náročnosť zberu je vločková soľ v tomto roku veľmi vzácna a obmedzená. Chuť je maximálne intenzívna s prekvapivými kvetinovými akcentmi. Vďaka šetrnému spracovaniu zanechávajú kryštalické pyramídy maximum zdraviu prospešných minerálov. Pre svoje špecifické vlastnosti sa používa v kuchyniach kuchárov na celom svete. čítaj viac

Výrobca: .pepper..field Kód produktu: SALT-FLAKES-100

13,16 € s DPH
Skladom - Odosielame ihneď 🚀
ks

Popis a špecifikácia

Jedinečné pyramídové vločky, ktoré táto soľ ponúka, si obľúbili šéfkuchári, kuchári a gurmáni na celom svete. Sú vyhľadávané najmä pre svoju jedinečnú chuť a špecifické použitie v kuchyni. Soľné vločky sú voľbou pre tých, ktorí sú vášnivými milovníkmi kulinárskych špecialít a chcú z nich vyťažiť maximum.

Na prvé ochutnanie vás zaujme jej vyvážená chuť - pôsobí neuveriteľne sviežim, čistým a kvetinovým dojmom. Niečo, čo od soli neočakávate a na čo ste doteraz neboli zvyknutí. Dôvodom je dokonalá čistota a náročný postup spracovania. Vďaka šetrnému spracovaniu zanecháva vločková soľ aj maximálne množstvo zdraviu prospešných minerálov, ako je draslík, vápnik a horčík.

V porovnaní s bežnou granulovanou soľou sa vločková soľ lepšie a rovnomernejšie spája s potravinami a rýchlejšie sa rozpúšťa. Ploché kryštáliky vločkovej soli majú väčší povrch a nižšiu objemovú hmotnosť ako bežná granulovaná soľ, preto má aj tieto špecifické vlastnosti.

Vo svetových kuchyniach je vyhľadávaná aj pre svoj jedinečný tvar a veľkosť - ľahšie sa drví medzi končekmi prstov, takže môžete kontrolovať, koľko soli skutočne pridávate. Na ochutenie jej stačí naozaj len trochu - vďaka tomu je jej používanie zdravšie a v kuchyni vydrží oveľa dlhšie ako bežná kryštálová soľ.

Je ideálna na akékoľvek spracovanie mäsa, pri ktorom je potrebné, aby sa soľ veľmi rýchlo vstrebala (napr. pri kóšerovaní). Vďaka svojej dobrej priľnavosti a estetickej dokonalosti sa hojne používa pri konečnom dochucovaní jedál, ako je napríklad carpaccio. Spolu s naším prémiovým Kampotským korením vytvoria vo vašej kuchyni dokonalý tandem, ktorý premení každé jedlo na výnimočný zážitok.

100 % organický

Certifikované korenie vykupujeme osobne od našich farmárov v Kambodži za férové ceny.

Ručne kontrolovaný

V ČR guľôčku po guľôčke znovu kontrolujeme a balíme.

S cieľom konať dobro

Časť zo zisku sa vracia späť do Kambodže, ktorej sa snažíme pomáhať rôznymi spôsobmi.

Druhy Kampotského korenia

Černý pepř

ČIERNE KORENIE

Je zbieraný ešte nezrelý na začiatku roka, kedy sú zrnká zelené. Čiernu farbu mu dodá až sušenie na slnku.

Zobraziť použitie

Smažte, grilujte, duste najlepšie mäso! Hodí sa na steaky, červené mäso, klasické omáčky, polievky, ale predovšetkým na akékoľvek cestoviny a taliansku kuchyňu.

Bílý pepř

BIELE KORENIE

Šampanské medzi koreniami, ktoré s bielym korením nemá nič spoločného. Klasické biele korenie je lúpané z nezrelého čierneho korenia a často býva zatuchnuté, preto ho nikto nemá rád. Pravé biele korenie je lúpané až z nezrelého červeného korenia (je to jeho jadro) a vďaka tomu získa vlastnosti, pre ktoré ho vyhľadávajú najlepší svetoví šéfkuchári – otvára chuťové poháriky a znásobuje chuť v jedle.

Zobraziť použitie

Skvelé na grilovanie a tmavé mäso, namleté na syry, hodí sa k vínu a tapas. Výborne dochutí zeleninové polievky, gnocchi, pesto, čokoľvek zo zemiakov, cestoviny, domáce pečivo, ázijskú kuchyňu či nátierky.

Červený pepř

ČERVENÉ KORENIE

Pravé červené korenie je kambodžský svetový unikát, ktorý je extrémne vzácny a rastie iba na pár miestach na svete. Zbiera sa celkom zrelý na vrchole sezóny a vďaka dlhému zreniu je plný fruktózy, ktorá mu dáva jedinečnú sladko-ovocnú chuť. Tzv. ,,červené korenie“ v ružovej farbe, ktoré je známe u nás vôbec nie je korením a je tak mylne označované. Ide o brazílske korenie, ktoré rastie na strome a je obľúbené pre svoju farbu, chuť a fotogenickosť.

Zobraziť použitie

Nedávajte ho na mäso – ladí len s rybou či morskými plodmi, naopak ako kráľ studenej kuchyne je v kombinácii s vegetariánskymi pokrmami, šalátmi, zeleninou, vajíčkami, zeleninovými polievkami, rizotom, sladkými zemiakmi, kokteilmi či pri vianočnom pečení.

Lyofilizovaný pepř

LYOFILIZOVANÉ KORENIE

Mrazom sušené čerstvé zelené Kampotské korenie. Špeciálny proces lyofilizácie pre uchovávanie maximálnej kvality, čerstvosti a chuťových akcentov pravého čerstvého Kampotského korenia – z Kambodže až na Váš tanier! 100% organický faitr trade produkt, s láskou zbieraný. Pri spojení s tekutinou či olejom guľôčka späť nasiakne vlahu a chutí ako čerstvá. Nedávajte do mlynčeka, používajte celý alebo drvený v mažiari.

Zobraziť použitie

Perfektne sa hodí k steakom, na prípravu omáčok, do cestovín, na mäso alebo nadrvený na grilovanie.

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments