Pepper Flakes - lyofilizované vločky fermentovaného Kampotského korenia

.pepper..field

✔️  20 g mrazom sušeného fermentovaného zeleného korenia prémiovej kvality
✔️  Limitovaná edícia iba 2 000 kusov
✔️  Mierne pikantné, s dotykom morskej soli
✔️  Rozdrvené na vločky na jednoduché ochutenie jedla aj bez mlynčeka
✔️  Stačí nasypať priamo z uzatvárateľného doypack vrecka
✔️  Vďaka fermentácii a lyofilizácii je zelené korenie intenzívnejšie a chutnejšie
✔️  Ocenené 3 hviezdičkami Great Taste za skvelú chuť čítaj viac

Výrobca: .pepper..field Kód produktu: LYO-FLAKES-20

10,99 € s DPH
Skladom - Zasielame do 2 pracovných dní 🚀
ks
Delivery methods
payments

Certifikáty

Trademark Chránené zemepisné označenie Špecifikácie zemepisného označenia

O projekte .pepper..field

Projekt .pepper..field sme začali v roku 2018 a odvtedy je Kambodža naším druhým domovom. Vďaka 100 % fair trade odberu korenia zabezpečujeme hospodársky rast a sebestačnosť v regióne, ako aj technologický rozvoj.

Vďaka veľkému rozvojovému vplyvu projektu na Kambodžu nám Česká rozvojová agentúra verí a podporuje nás. V súčasnosti pomáhame viac ako 200 farmárskym rodinám žiť dobrý život. V našej spoločnosti sme hrdými členmi združenia Corporate Social Responsibility (CSR) a plníme ciele trvalo udržateľného rozvoja stanovené Organizáciou Spojených národov. Za našu prácu sme v roku 2021 získali 2. miesto v kategórii podnikov v rámci ocenenia SDG.

To, že dovážame naozaj kvalitné suroviny, potvrdzuje aj ocenenie Great Taste, ktoré získali dve naše korenia, z ktorých jedno získalo najvyššie trojhviezdičkové ocenenie.

Podarilo sa nám spojiť chuť korenia, konať dobro v Kambodži a priniesť vám autentickosť nášho projektu v podobe luxusných darčekov, ktoré pomáhajú.

Doprava

Doprava do Packety zadarmo pri nákupe nad 60 €.

Packeta

4 €

GLS

5 €

Platba

Platobná karta

Zadarmo

Platba pri prevzatí

Zadarmo

TatraPay

Zadarmo

Google Pay

Zadarmo

Apple Pay

Zadarmo

PayPal

Zadarmo

Kampotské korenie sa pestuje v provincii Kampot, ktorá sa nachádza na samom juhu východoázijskej Kambodže. Je to oblasť, ktorá vďaka prímorskému podnebiu a geologickým podmienkam umožňuje svojim farmárom produkovať najkvalitnejšie korenie na svete. Nie nadarmo bolo tomuto koreniu udelené chránené zemepisné označenie, podobne ako francúzskemu šampanskému. Korenie nakupujeme od malých rodinných fariem za podmienok priameho obchodu, ktoré zaručujú spravodlivú odmenu pre každého pestovateľa, a snažíme sa tento prístup propagovať aj u ostatných obchodníkov. Nákupom u nás tak získate nielen korenie najvyššej kvality, ale aj istotu, že kupujete udržateľný a morálne zodpovedný produkt, ktorý pomôže zabezpečiť jeho pestovateľom lekársku starostlivosť a vzdelanie pre ich deti.

Viac informácií o pôvode Kampotského korenia nájdete tu.

Spracovanie

V čom je naša technológia fermentácie zeleného korenia a následnej lyofilizácie taká jedinečná? Ako sa nám podarilo premeniť guľôčku korenia na dokonale komplexnú aromatickú vločku?

Fermentované Kampotské korenie obsahuje čerstvé zelené zrnká spracované starou japonskou metódou fermentácie priamo v Kambodži. Do nakladaných zŕn sa pridáva štipka soľného kvetu získaného odparovaním morskej vody v Kampote. Počas následného procesu lyofilizácie sa zrná sušia mrazom, čím sa zbavia vlhkosti a ešte viac sa zvýrazní už tak rafinovaná chuť korenia, ktorú sme vyvinuli ako prví na svete. Následným drvením tohto plne ochuteného korenia vznikajú jemné vločky, ktoré sú autentickou formou zeleného korenia s príchuťou soli a zeleného čaju.

Vďaka starostlivému procesu výberu, ktorý spĺňa prísne požiadavky na kvalitu vyváženého Kampotského korenia stanovené Asociáciou Kampotského korenia, sa ručne vyberajú len tie najlepšie zrná. Tie sa potom vákuovo balia, aby sa zachovala ich kvalita a čerstvosť počas cesty do Českej republiky, kde sa ďalej vyberajú, balia a dodávajú na váš stôl.

Viac informácií o problematike pestovania a spracovania Kampotského korenia nájdete tu.

rostlinka pepřovníku

Charakteristika

Rôzne druhy Kampotského korenia sa od seba líšia chuťou a vôňou, ktorú v korení kúpenom v bežných supermarketoch len ťažko nájdete.

Zelené fermentované korenie zvýrazňuje absolútne jemnú chuť čerstvých zelených zrniečok korenia s jemným pôvabom. Proces lyofilizácie ich potom povýši do výšin božskej many s jemným nádychom slaného kvetu z morských salín. Mäkká štruktúra sa rozplýva na jazyku a postupne sa v ústach rozvíja od podtónu jemnej sviežosti, cez príjemnú štipľavosť až po ľahkú kyslosť a tóny čerstvého zeleného korenia.

Viac informácií o rôznych druhoch Kampotského korenia nájdete tu.

Použitie

Vločky korenia sa po fermentácii a lyofilizácii rozdrvia. To ocení každá kuchyňa, kde nie je k dispozícii mlynček alebo hmoždíř. Vďaka dvom rôznym spôsobom spracovania sú vločky vhodné najmä na dochutenie jedál na tanieri, podobne ako sa používa napríklad pyramídová morská soľ.

S týmto korením môžete podávať všetky druhy mäsa a rovnako skvelo ochutiť obľúbené šaláty a prílohy..

vyzkoušejte jedinečné recepty

Balenie

Korenie je balené v uzatvárateľných vreckách s hmotnosťou 20 až 100 gramov. Vďaka použitým materiálom a špeciálnej technológii uzatvárania vreciek sa do korenia nedostane vzduch ani vlhkosť. Vďaka tomu si zrná zachovávajú autentickú chuť a vôňu Kampotského korenia aj po otvorení vrecka. Okrem toho sa vrecká po vyprázdnení dajú recyklovať v záujme trvalej udržateľnosti a použiť rôznymi inými spôsobmi. Súčasťou každého balenia je aj brožúrka, ktorá vám priblíži príbeh najlepšieho korenia na svete a uvedie vás do sveta .pepper..field.

Ocenenia

Kvalita je našou najvyššou prioritou, čo potvrdzujú nielen certifikáty, ktoré naše korenie nesie, ale aj ocenenia, ktoré získalo na svetových súťažiach. Medzi najvýznamnejšie patria tri hviezdičky udelené tomuto špeciálnemu koreniu v súťaži Great Taste 2022, jednej z najprestížnejších súťaží vo svete gastronómie. Dôležitá je pre nás však aj udržateľnosť, ktorú nevnímame len ako prázdne slová, čoho dôkazom sú ocenenia SDG udelené skutočne udržateľným a spoločensky zodpovedným projektom.

ocenění great taste

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela
Delivery methods
payments