🔥  Akcia 1+1 na Kampotské korenie|🍝  Vyskúšajte prémiové .pepper..pesto!|🚚  Tovar odosielame do 48 hodín

🔥 Akcia 1+1 na Kampotské korenie|🚚 Tovar odosielame do 48 hodín

Morská soľ hrubá z Kampotu - vhodná do mlynčeka (120g)

.pepper..field

Kambodžská 100 % prírodná morská soľ je nerafinovaná, hrubozrnná, čistá soľ spracovaná tradičným a ekologickým spôsobom odparovaním vody z morských salín. Používajte ju pri každodennom varení v kuchyni; na solenie, zdobenie, nakladanie, konzervovanie alebo marinovanie. Je ideálna pre všetky typy našich mlynčekov. Táto kvalitná hrubozrnná morská soľ má vďaka svojmu prírodnému zloženiu vyššie nutričné hodnoty a dokonale zvýrazní chuť vašich jedál. čítaj viac

Výrobca: .pepper..field Kód produktu: COARSE-SALT-120

3,92 € s DPH
Skladom - Odosielame ihneď 🚀
ks

Popis a špecifikácia

Prírodná hrubozrnná morská soľ zo srdca provincie Kampot dosahuje svoje výnimočné vlastnosti vďaka šetrnému a ekologickému spracovaniu, ktoré sa nemení už stáročia - jediné, čo poľnohospodári používajú na výrobu tejto soli, je čistá morská voda, slnko a vietor. Vďaka jedinečným mikroklimatickým podmienkam Kampotu je táto morská soľ obohatená o viac ako 70 minerálov a stopových prvkov, ktoré sa vďaka svojmu prírodnému charakteru ľahko vstrebávajú do jedla a majú priaznivý vplyv na ľudský organizmus.

Vysokokvalitná nerafinovaná morská soľ má vyššiu výživovú hodnotu a zvýrazňuje chuťové vlastnosti zložiek použitých v pokrme. Je vhodná na každodenné varenie, na solenie, ako ozdoba na pečivo, na nakladanie alebo konzervovanie mäsa, rýb, zeleniny, do marinád, na steaky alebo na menej typické pečenie v soľnej kôrke či naopak na veľmi typické grilovanie. 

Táto soľ sa dokonale hodí do všetkých typov našich mlynčekov. Vo vašej kuchyni bude tvoriť neprekonateľný pár s naším Kampotským korením, ktoré nebudete chcieť vymeniť. Príjemným bonusom je jeho vzhľad - kryštály sú symetrické a veľké až 5 mm.

Kambodžskú prírodnú soľ spracúvajú malé farmárske rodiny, ktoré ju zbierajú už celé generácie. Cieľom tohto rodinného podniku je vyrábať najkvalitnejšiu udržateľnú soľ, zachovávať rodinné tradície a podporovať a rozvíjať svoju komunitu. Všetky druhy soli sa získavajú tradičným spôsobom - odparovaním najčistejšej kambodžskej morskej vody zo salín a jej ručným zberom. Nakupujeme ju priamo od nich, bez sprostredkovateľov, a pomáhame vytvárať spravodlivé mzdové podmienky v celom regióne. Takto získate kvalitnú, čistú morskú soľ v jej dokonalej prírodnej kryštalickej forme. Priamo od farmárov do vašej kuchyne.

100 % organický

Certifikované korenie vykupujeme osobne od našich farmárov v Kambodži za férové ceny.

Ručne kontrolovaný

V ČR guľôčku po guľôčke znovu kontrolujeme a balíme.

S cieľom konať dobro

Časť zo zisku sa vracia späť do Kambodže, ktorej sa snažíme pomáhať rôznymi spôsobmi.

Druhy Kampotského korenia

Černý pepř

ČIERNE KORENIE

Je zbieraný ešte nezrelý na začiatku roka, kedy sú zrnká zelené. Čiernu farbu mu dodá až sušenie na slnku.

Zobraziť použitie

Smažte, grilujte, duste najlepšie mäso! Hodí sa na steaky, červené mäso, klasické omáčky, polievky, ale predovšetkým na akékoľvek cestoviny a taliansku kuchyňu.

Bílý pepř

BIELE KORENIE

Šampanské medzi koreniami, ktoré s bielym korením nemá nič spoločného. Klasické biele korenie je lúpané z nezrelého čierneho korenia a často býva zatuchnuté, preto ho nikto nemá rád. Pravé biele korenie je lúpané až z nezrelého červeného korenia (je to jeho jadro) a vďaka tomu získa vlastnosti, pre ktoré ho vyhľadávajú najlepší svetoví šéfkuchári – otvára chuťové poháriky a znásobuje chuť v jedle.

Zobraziť použitie

Skvelé na grilovanie a tmavé mäso, namleté na syry, hodí sa k vínu a tapas. Výborne dochutí zeleninové polievky, gnocchi, pesto, čokoľvek zo zemiakov, cestoviny, domáce pečivo, ázijskú kuchyňu či nátierky.

Červený pepř

ČERVENÉ KORENIE

Pravé červené korenie je kambodžský svetový unikát, ktorý je extrémne vzácny a rastie iba na pár miestach na svete. Zbiera sa celkom zrelý na vrchole sezóny a vďaka dlhému zreniu je plný fruktózy, ktorá mu dáva jedinečnú sladko-ovocnú chuť. Tzv. ,,červené korenie“ v ružovej farbe, ktoré je známe u nás vôbec nie je korením a je tak mylne označované. Ide o brazílske korenie, ktoré rastie na strome a je obľúbené pre svoju farbu, chuť a fotogenickosť.

Zobraziť použitie

Nedávajte ho na mäso – ladí len s rybou či morskými plodmi, naopak ako kráľ studenej kuchyne je v kombinácii s vegetariánskymi pokrmami, šalátmi, zeleninou, vajíčkami, zeleninovými polievkami, rizotom, sladkými zemiakmi, kokteilmi či pri vianočnom pečení.

Lyofilizovaný pepř

LYOFILIZOVANÉ KORENIE

Mrazom sušené čerstvé zelené Kampotské korenie. Špeciálny proces lyofilizácie pre uchovávanie maximálnej kvality, čerstvosti a chuťových akcentov pravého čerstvého Kampotského korenia – z Kambodže až na Váš tanier! 100% organický faitr trade produkt, s láskou zbieraný. Pri spojení s tekutinou či olejom guľôčka späť nasiakne vlahu a chutí ako čerstvá. Nedávajte do mlynčeka, používajte celý alebo drvený v mažiari.

Zobraziť použitie

Perfektne sa hodí k steakom, na prípravu omáčok, do cestovín, na mäso alebo nadrvený na grilovanie.

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments