Mlynček na korenie CrushGrind s 2 sklenenými zásobníkmi a 3x50g korenia

✔️ kompletná zľavnená sada mlynčeku, zásobníkov a korenia
✔️ dodávané v kartónovej krabičke na mieru
✔️ 1x sklenený mlynček s patentovaným mechanizmom CrushGrind® o veľkosti 13 cm
✔️ 2x sklenený zásobník, na ktorý môžete ľahko pripevniť mechanizmus o veľkosti 10 cm
✔️ 3x 50g Kampotského čierneho, bieleho a červeného korenia
✔️ krásne sklo, cez ktoré môžete vidieť zrnká korenia
✔️ zvršky zo zamatového biokompozitného materiálu

Pod tvrdým povrchom každej guľôčky Kampotského korenia sa skrýva mnoho chutí a vôní. Tie sa však musia uvoľniť, t. j. guľôčka sa musí rozdrviť. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je použiť mlynček, vďaka ktorému je drvenie korenia jednoduché, rýchle a umožňuje mať celý proces mletia pod kontrolou. čítaj viac

Kód produktu: CG-GLASS-SET

74,99 € s DPH
Skladom - Zasielame do 2 pracovných dní 🚀
ks
Delivery methods
payments

Parametre

Rozmery krabičky: 25 x 16,5 x 6 cm
Veľkosť mlynčeka: 13 cm

Certifikáty

Trademark Chránené zemepisné označenie Špecifikácie zemepisného označenia Crushgrind-guarantee

O projekte .pepper..field

Projekt .pepper..field sme začali v roku 2018 a odvtedy je Kambodža naším druhým domovom. Vďaka 100 % fair trade odberu korenia zabezpečujeme hospodársky rast a sebestačnosť v regióne, ako aj technologický rozvoj.

Vďaka veľkému rozvojovému vplyvu projektu na Kambodžu nám Česká rozvojová agentúra verí a podporuje nás. V súčasnosti pomáhame viac ako 200 farmárskym rodinám žiť dobrý život. V našej spoločnosti sme hrdými členmi združenia Corporate Social Responsibility (CSR) a plníme ciele trvalo udržateľného rozvoja stanovené Organizáciou Spojených národov. Za našu prácu sme v roku 2021 získali 2. miesto v kategórii podnikov v rámci ocenenia SDG.

To, že dovážame naozaj kvalitné suroviny, potvrdzuje aj ocenenie Great Taste, ktoré získali dve naše korenia, z ktorých jedno získalo najvyššie trojhviezdičkové ocenenie.

Podarilo sa nám spojiť chuť korenia, konať dobro v Kambodži a priniesť vám autentickosť nášho projektu v podobe luxusných darčekov, ktoré pomáhajú.

Doprava

Doprava do Packety zadarmo pri nákupe nad 60 €.

Packeta

4 €

GLS

5 €

Platba

Platobná karta

Zadarmo

Platba pri prevzatí

Zadarmo

TatraPay

Zadarmo

Google Pay

Zadarmo

Apple Pay

Zadarmo

PayPal

Zadarmo

Jeden mechanizmus vládne všetkým! Všetko, čo ste od nás kedy potrebovali, sme vložili do jednej výhodnej a ekologickej sady, ktorá umožňuje meniť farby korenia jednoduchým odskrutkovaním mlecieho mechanizmu.

Pre maximálnu prehľadnosť sme korenie umiestnili do sklenených nádob, takže počas varenia môžete mlieť rôzne farby korenia bez akýchkoľvek obmedzení - rýchlo, prehľadne a kedykoľvek.

Materiály

Táto rada mlynčekov kombinuje sklo s vysokokvalitným a estetickým biokompozitným materiálom vyrobeným z celulózových vlákien na báze dreva z certifikovaných, trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov. Tento materiál dodáva výrobkom teplý, prirodzený a prívetivý dizajn vhodný do každej kuchyne. Je tiež veľmi odolný voči zafarbeniu.

Materiál má nízku uhlíkovú stopu a na rozdiel od biomateriálu na báze plodín tento biokompozit nezasahuje do potravinového reťazca. Súprava sa dodáva v kartónovej krabici vyrobenej na mieru s rozmermi 25 x 16,5 x 6 cm. Samotný mlynček je vysoký 13 cm. Na tejto súprave nie je možné robiť gravírovanie.

mlýnky

Mlecí mechanizmus

Mechanizmus je keramický a patentovaný najlepším výrobcom keramických mechanizmov na svete - dánskou spoločnosťou CrushGrind®, ktorú poznáte z našich ostatných mlynčekov. Jedinečné umiestnenie mechanizmu "hlavou hore" zaručuje, že sa na váš stôl nedostanú žiadne nečistoty. Samozrejmosťou je nastavenie stupňov hrubosti podľa potreby.

Ocenené korenie

Táto súprava obsahuje aj tri základné 50g balenia každého druhu Kampotského korenia, t. j. čierneho, červeného a bieleho. Navzájom sa od seba líšia chuťou a arómou, ktorú v korení kúpenom v bežných supermarketoch len ťažko nájdete. Čierne korenie po zomletí uvoľňuje tóny eukalyptu, gáfru a tymiánu sprevádzané vôňou limetkovej kôry. Tie sa postupne prelínajú do pobrežnej vône s rozvíjajúcimi sa ovocnými tónmi. Prevládajú vône broskýň a nektáriniek sprevádzané arómou borovice a zemitými tónmi kambodžskej horskej pôdy plnej minerálov.

Vzácne červené korenie je explóziou ovocných tónov s jemnejšou štipľavosťou. Na začiatku dominujú tóny ruže a šípok, ktoré potom prechádzajú do sušených čerešní. Po dvoch až troch minútach sa začnú rozvíjať charakteristickejšie arómy Kampotského korenia, ako sú citrusové plody, sušené mandarínky a zemitejšia kôrka kváskového chleba.

Biele korenie je jemným, ale stále korenistým pohladením pre chuťové poháriky. Po zomletí sa rozvinie vôňa gáfru, šalvie a cédrového dreva, ktorú sprevádza jemná aróma muškátového kvetu, grapefruitu a iných citrusových plodov. Po niekoľkých minútach v ústach môžete cítiť tóny muškátového orieška, tymiánu a medovky, podporené vôňou cédru a čierneho čaju.

Viac informácií o rôznych odrodách Kampotského korenia oceneného hviezdičkou Great Taste si môžete prečítať tu

Ako obsluhovať a udržiavať mlynček

Nastavením hrubosti mletia korenia ovplyvníte jeho chuťový profil. Čím menšie sú úlomky, tým ostrejšia je chuť korenia. Naopak, väčšie úlomky dodajú jedlu viac špecifických exotických tónov Kampotského korenia.

Pri plnení sklenených nádobiek nikdy nepoužívajte holé ruky, ale nasypte guľôčky do komory priamo z nádobky pomocou lyžice alebo lievika. Nezabúdajte na pravidelné čistenie mlynčeka. Nikdy však na tento účel nepoužívajte chemikálie. Stačí handrička, kefka a kvapka vody. So skleneným mlynčekom a zásobníkmi zaobchádzajte vždy s maximálnou opatrnosťou.

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela
Delivery methods
payments