💸   Ochutnajte Kampotské korenie za 3,99 €|🔥  Grilovanie 2024|🚚  Zadarmo do Packety od 60 €

🔥  Grilovacia sezóna 2024

Lyofilizované červené Kampotské korenie - EXCLUSIVE doypack 20g

.pepper..field

☑️ 20 g červeného lyofilizovaného korenia, ktorý sme vyvinuli ako prvý na svete
☑️ Špeciálna šarža iba 1600 kusov doypack sáčkov
☑️ Prvýkrát 3 chute v jednej guličke - sladká, pálivá aj slaná!
☑️ Na grilované mäso, letné šaláty aj do zmrzliny a drinkov
☑️ Sladkosť a pálivosť plne zrelého červeného korenia, doplnená o soľný kvet z Kampotu
☑️ Veľmi intenzívne chuťové tóny vďaka procesu lyofilizácie (sušenie mrazom)
☑️ Vďaka 3 chutiam v guličke funguje ako kompletné dochutenie na gril aj do kuchyne
☑️ Nadväzuje na zelené lyofilizované Kampotské korenie ocenené najvyššou cenou GOLDEN FORK
☑️ Limitka v spolupráci so šéfkuchárom Markom Fichtnerom, prezidentom Bocuse d'Or čítaj viac

Výrobca: .pepper..field Kód produktu: DOY-LYOFILIZOVANY-RED-20

8,99 € s DPH
Skladom - Zasielame do 2 pracovných dní 🚀
ks
Delivery methods
payments

Popis a špecifikácia

Kampotské korenie je pestované v provincii Kampot nachádzajúcej sa na samom juhu východoázijskej Kambodže. Ide o oblasť, ktorá vďaka svojej prímorskej klíme a geologickým podmienkam umožňuje tamojším farmárom produkovať korenie tej vôbec najvyššej kvality na svete. Nie nadarmo toto korenie získalo chránené zemepisné označenie, podobne ako francúzske šampanské. Od malých rodinných fariem korenie vykupujeme za direct trade podmienok, ktoré zaručujú férovú odmenu pre každého pestovateľa, a snažíme sa tento prístup propagovať aj medzi ostatnými obchodníkmi. Vďaka tomu nákupom u nás získate nielen korenie tej najvyššej kvality, ale aj istotu, že kupujete udržateľný a morálne zodpovedný produkt, ktorý pomôže zaistiť jeho producentom lekársku starostlivosť a vzdelanie pre svoje deti.

Spracovanie

Lyofilizované červené korenie je po zelenom lyofilizovanom Kampotskom korení druhým svetovým unikátom, ktorý sme vyvinuli. Je získavaný zberom plne vyzretých zŕn červeného Kampotského korenia, ktoré sa zbierajú guľôčku po guličke na konci sezóny. Zriedkavé zrnká sladkého červeného Kampotského korenia nie sú klasicky sušené na slnku, ale prechádzajú tzv. procesom lyofilizácie. Počas neho sú zrná sušené mrazom, ktorý ich zbavuje vlahy. Pridávaná kampotská soľ udržuje zrná čerstvé aj počas transportu. Po vybalení im len stačí kvapkou oleja či vody navrátiť vlahu, ktorú mrazom sušené zrná korenia nasajú späť a opäť získajú svoju štruktúru a chuť, ako by ste ich práve odtrhli z korenistej liány.

Korenie je tak na chuti oveľa intenzívnejšie, než klasicky sušené korenie a obsahuje v sebe prvýkrát tri chute - sladkú, pálivú aj slanú!

Vďaka starostlivej selekcii zodpovedajúcej prísnym nárokom na kvalitu korenia vyváženého z Kampotu, stanovených Asociáciou Kampotského korenia, sú ručne vyberané vždy len tie najlepšie a plne zrelé červené zrná. Tých je však pri zbere gulička po guličke veľmi málo a šarža je vďaka náročnosti spracovania lyofilizáciou tak limitovaná na iba 1600 sáčkov. Dostane sa k vám tak chuťovo výber toho najlepšieho z najlepších!

Charakteristika

Červené lyofilizované korenie prináša maximálne čerstvú chuť zrelých červených koreninových zŕn, ktoré tak v Kambodži milujeme. Aj v tomto prípade čakajte korenistú chuť plnú štipľavosti vo veľmi intenzívnej a bohatej podobe. V chuti červeného lyofilizovaného korenia sa snúbia svieže tóny ovocia s jemnou bodkou chuti morskej soli.

Použitie

Vďaka rozdielnej chuti, vôni a štipľavosti sa jednotlivé druhy korenia hodia na rôzne účely. Lyofilizované červené korenie z Kampotu je vďaka trom dimenziám chuťou vhodné takmer na všetko - každé jedlo skvele dochutí pepřovými tónmi, navyše s ľahkou sladkosťou a slanosťou. Odporúčame ho používať drvený.

Báječne vynikne na tmavom mäse pri letnom grilovaní, v korenistej omáčke aj na dochutení mäsa pečených v rúre v domácej kuchyni. Rozumie si ako s morskými plodmi, zeleninou z grilu, tak aj s prílohovými šalátmi. Jeho sladkosť a štipka slanosti mu dáva jedinečný charakter pre vylepšenie domácej bábovky, ľahkých dezertov s ovocím aj vianočný perník. Celé guličky potom môžete použiť na ozdobenie domácej zmrzliny, do kreatívnych letných moktejlov alebo drinkov s kvalitným ginom.

Balenie

Korenie balíme do znovuuzatvárateľných vrecúšok s objemom 20 gramov. Vďaka použitým materiálom a špeciálnej technológii uzatvárania sáčkov sa k koreniu nedostáva vzduch ani vlhkosť. Vďaka tomu si zrná aj po otvorení vrecka uchovávajú autentickú chuť i arómu Kampotského korenia. Po vyprázdnení navyše môžete vrecká v rámci udržateľnosti upcyklovať a naďalej ich využívať celým radom ďalších spôsobov. Súčasťou každého balenia je aj brožúra, ktorá vám prináša príbeh najlepšieho korenia na svete a priblíži svet .pepper..field.

Ocenenie

Kvalita je u nás na prvom mieste, ako potvrdzujú nielen certifikáty, ktoré naše korenie nesie, ale aj ocenenia, ktoré si odnáša zo svetových súťaží. Medzi tie najvýznamnejšie patria dve hviezdy udelené čiernemu, červenému i bielemu koreniu v rámci súťaže Great Taste 2022, jednej z najprestížnejších súťaží sveta gastronómie. Dôležitá je však pre nás aj udržateľnosť, ktorú nevnímame len ako prázdne slová, ako dokazuje ocenenie SDG`s udeľované skutočne udržateľným a spoločensky zodpovedným projektom.

Súčasťou balenia je brožúra Príbeh najlepšieho korenia na svete s certifikátmi pravosti a informáciami o Kampotskom korení.

100% prírodné

Certifikované korenie vykupujeme osobne od našich farmárov v Kambodži za férové ceny.

Ručne kontrolovaný

V ČR guľôčku po guľôčke znovu kontrolujeme a balíme.

S cieľom konať dobro

Časť zo zisku sa vracia späť do Kambodže, ktorej sa snažíme pomáhať rôznymi spôsobmi.

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela
Delivery methods
payments