🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie|🧊   Ochutnajte PEPPER YOUR SAISON!|🚚  Tovar odosielame do 48 hodín

Fermentované Kampotské korenie: President Edition

.pepper..field

40 g jedinečného výberu najkvalitnejšieho fermentovaného kampotského korenia v kombinácii s Kampotským soľným kvetom. Tento druh veľmi jemného čerstvého Kampotského korenia sa balí priamo v Kambodži do vákuových recyklovateľných obalov a posiela sa vám domov v udržateľnej obálke vyrobenej z použitých šálok od kávy.

Vďaka svojej jedinečnej aróme a konzistencii je fermentované korenie ideálne na mäso, omáčky alebo pesto. Môžete ho však pridať do akéhokoľvek pokrmu ako záverečnú úpravu, pretože nie je také silné ako naše lyofilizované Kampotské korenie alebo zelené nakladané korenie. Toto korenie nepatrí do mlynčeka. Minimálna trvanlivosť je do jedného roka. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 3 mesiacov.

Za akčnú cenu môžete dokúpiť českú sklenenú dózu. čítaj viac

Výrobca: .pepper..field Kód produktu: FERMENT-40

15,36 € s DPH
Skladom - Odosielame ihneď 🚀.
ks

Popis a špecifikácia

Ako každé iné združenie, aj KPPA (Kampot Pepper Promotion Association) má svojho predsedu. V exkluzívnej spolupráci s ním a jeho rodinou sme pripravili fermentované korenie s názvom President Edition. Aby sme vybrali to najlepšie kampotské korenie, pridali sme štipku pravého soľného kvetu, ktorý sa ručne zbiera v kampotských salinách.

Výsledkom je jemné a sametové korenie, ktorému nechýba primeraná sviežosť a mierna štipľavosť. Zelené korenie sa zbiera a fermentuje so soľou starou japonskou metódou v Kambodži hneď po odtrhnutí z rastliny. Vďaka tomu má toto korenie jedinečnú arómu, ktorú si môžete vychutnať hneď po otvorení. Rozdiel medzi klasickým sušeným a čerstvým korením je okamžite viditeľný.

V ústach sa rozohrá dokonale harmonický chuťový tanec korenia a soli. Chuť a vôňa fermentovaného korenia je jemná a postupne sa rozvíja do plnej korenistej chuti sprevádzanej vôňou kvetov, citrusov a ihličia. Pridajte ho do jemných omáčok a vytvorte majstrovské dielo, ktorému bude tlieskať každý, koho pohostíte. 

Okrem omáčok sa fermentované zelené korenie výborne hodí aj k steakom a iným tmavým mäsám. Je to perfektné korenie na ryby, ale aj na cestoviny. Skúste ho pridať do šalátov alebo ním ochuťte svoje obľúbené jedlá. Uvidíte, že budete vždy príjemne prekvapení.

Minimálna trvanlivosť fermentovaného korenia je jeden rok. Otvorený výrobok skladujte na chladnom mieste a spotrebujte do 3 mesiacov. Toto korenie nie je potrebné nijako drviť, a ak chcete rozbiť vrchnú šupku, použite tĺčik. 

Fermentované korenie balíme do udržateľných obalov priamo v Kambodži a domov ho posielame v jedinečnej obálke vyrobenej z papiera Extract. Na jeho výrobu sa používajú použité šálky od kávy a päť z nich stačí na výrobu jedného listu tohto papiera. Takto si môžete bez výčitiek vychutnať jedinečnú chuť korenia, ktorú nám dáva príroda Kampotu.

Certifikáty Kampotského korenie

Trademark Chránené zemepisné označenie Špecifikácie zemepisného označenia

100 % organický

Certifikované korenie vykupujeme osobne od našich farmárov v Kambodži za férové ceny.

Ručne kontrolovaný

V ČR guľôčku po guľôčke znovu kontrolujeme a balíme.

S cieľom konať dobro

Časť zo zisku sa vracia späť do Kambodže, ktorej sa snažíme pomáhať rôznymi spôsobmi.

Druhy Kampotského korenia

Černý pepř

ČIERNE KORENIE

Je zbieraný ešte nezrelý na začiatku roka, kedy sú zrnká zelené. Čiernu farbu mu dodá až sušenie na slnku.

Zobraziť použitie

Smažte, grilujte, duste najlepšie mäso! Hodí sa na steaky, červené mäso, klasické omáčky, polievky, ale predovšetkým na akékoľvek cestoviny a taliansku kuchyňu.

Bílý pepř

BIELE KORENIE

Šampanské medzi koreniami, ktoré s bielym korením nemá nič spoločného. Klasické biele korenie je lúpané z nezrelého čierneho korenia a často býva zatuchnuté, preto ho nikto nemá rád. Pravé biele korenie je lúpané až z nezrelého červeného korenia (je to jeho jadro) a vďaka tomu získa vlastnosti, pre ktoré ho vyhľadávajú najlepší svetoví šéfkuchári – otvára chuťové poháriky a znásobuje chuť v jedle.

Zobraziť použitie

Skvelé na grilovanie a tmavé mäso, namleté na syry, hodí sa k vínu a tapas. Výborne dochutí zeleninové polievky, gnocchi, pesto, čokoľvek zo zemiakov, cestoviny, domáce pečivo, ázijskú kuchyňu či nátierky.

Červený pepř

ČERVENÉ KORENIE

Pravé červené korenie je kambodžský svetový unikát, ktorý je extrémne vzácny a rastie iba na pár miestach na svete. Zbiera sa celkom zrelý na vrchole sezóny a vďaka dlhému zreniu je plný fruktózy, ktorá mu dáva jedinečnú sladko-ovocnú chuť. Tzv. ,,červené korenie“ v ružovej farbe, ktoré je známe u nás vôbec nie je korením a je tak mylne označované. Ide o brazílske korenie, ktoré rastie na strome a je obľúbené pre svoju farbu, chuť a fotogenickosť.

Zobraziť použitie

Nedávajte ho na mäso – ladí len s rybou či morskými plodmi, naopak ako kráľ studenej kuchyne je v kombinácii s vegetariánskymi pokrmami, šalátmi, zeleninou, vajíčkami, zeleninovými polievkami, rizotom, sladkými zemiakmi, kokteilmi či pri vianočnom pečení.

Lyofilizovaný pepř

LYOFILIZOVANÉ KORENIE

Mrazom sušené čerstvé zelené Kampotské korenie. Špeciálny proces lyofilizácie pre uchovávanie maximálnej kvality, čerstvosti a chuťových akcentov pravého čerstvého Kampotského korenia – z Kambodže až na Váš tanier! 100% organický faitr trade produkt, s láskou zbieraný. Pri spojení s tekutinou či olejom guľôčka späť nasiakne vlahu a chutí ako čerstvá. Nedávajte do mlynčeka, používajte celý alebo drvený v mažiari.

Zobraziť použitie

Perfektne sa hodí k steakom, na prípravu omáčok, do cestovín, na mäso alebo nadrvený na grilovanie.

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments