🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie|🧊   Ochutnajte PEPPER YOUR SAISON!|🚚  Tovar odosielame do 48 hodín

Darčekový box so zásterou (unisex), 3x50g korenia a soli

.pepper..field

Výhodný set 50g čierneho, červeného a bieleho korenia doplnený o 100g solného kvetu Fleur de Sel a unisexovej zástery .pepper..chef v darčekovom balení. čítaj viac

Výrobca: .pepper..field Kód produktu: DARK-ZAST

96,76 € s DPH
Skladom - Odosielame ihneď 🚀.
ks

Popis a špecifikácia

Sú len tri veci, ktoré by nemali chýbať v žiadnej dobre vybavenej kuchyni. Medzi ne patrí korenie, soľ a vychytaná zástera, ktorá dokáže ustáť aj tých najvášnivejších kuchárov. Toto ideálne kombo vám prinášame s naším špeciálnym boxom, ktorý urobí radosť každému milovníkovi varenia na sporáku, grile aj na otvorenom ohni.

Súčasťou balenia je 50 gramov čierneho zlata z Kampotu, na slnku sušených zŕn korenia, ktoré sú pre vás ručne zbierané a prísne selektované, aby sa na váš stôl a do vašich jedál dostali len v tej najvyberanejšej kvalite. Nech už pripravujete tmavé mäso alebo skutočne poctivú omáčku, vďaka čiernemu koreniu z Kampotu dostane vaše kulinárske umenie celkom nové rozmery.

50 g bieleho korenia z vás naopak urobí ladného tanečníka svetom neopozeraných chutí. S jeho pomocou dokonale vyzdvihnete všetko jemné, čo nám tradičné receptúry prinášajú, od syrov, rýb a ďalšieho bieleho mäsa, až po delikátne polievky či cestoviny. Staňte sa vďaka lúpaným zrnkám korenia skutočnými vládcami svojej kuchyne.

50 gramov červeného korenia vás zavedie do tajov ďalekej Kambodže a ukáže vám, akú delikátnu chuť vlastne môže korenie mať. Nejedná sa totiž len o korenie vhodné do slaných pokrmov, ale lahodne ovocná chuť červeného korenia dokáže z vašich dezertov či drinkov stvoriť lahôdku, o ktorej sa bude hovoriť široko ďaleko.

Čo by ovšem bolo kvalitné korenie bez dobrej soli. U nás nájdete soľný kvet zbieraný z povrchu salín rovnakým spôsobom, ako sa to v oblasti Kampotu deje už stovky rokov. Soľný kvet pre nás pestujú a šľachtia malé rodiny, vďaka ktorým vám môžeme priniesť na stôl soľ, ktorá je z morskej vody vytiahnutá silou slnečných lúčov.

Kvalitná ručná práca, premyslený strih a rada detailov doladených profesionálnymi kuchármi, to je naše zástera .pepper..chef! Ak ste vášnivým kuchárom, na ktorom kulinársky zápal pravidelne zanecháva svoje stopy, zástera sa stane vaším osobným ochrancom, vďaka ktorému budete vyzerať ako skutočný profík. Premyslené detaily, ako je vrecko na utierku, pútko na varešku či nožnice, prípadne možnosť použiť zásteru cez hruď či len do pasu, z nej robí dokonalý oblek pre vaše čarovanie v kuchyni.

Certifikáty Kampotského korenie

Trademark Chránené zemepisné označenie Špecifikácie zemepisného označenia

100 % organický

Certifikované korenie vykupujeme osobne od našich farmárov v Kambodži za férové ceny.

Ručne kontrolovaný

V ČR guľôčku po guľôčke znovu kontrolujeme a balíme.

S cieľom konať dobro

Časť zo zisku sa vracia späť do Kambodže, ktorej sa snažíme pomáhať rôznymi spôsobmi.

Druhy Kampotského korenia

Černý pepř

ČIERNE KORENIE

Je zbieraný ešte nezrelý na začiatku roka, kedy sú zrnká zelené. Čiernu farbu mu dodá až sušenie na slnku.

Zobraziť použitie

Smažte, grilujte, duste najlepšie mäso! Hodí sa na steaky, červené mäso, klasické omáčky, polievky, ale predovšetkým na akékoľvek cestoviny a taliansku kuchyňu.

Bílý pepř

BIELE KORENIE

Šampanské medzi koreniami, ktoré s bielym korením nemá nič spoločného. Klasické biele korenie je lúpané z nezrelého čierneho korenia a často býva zatuchnuté, preto ho nikto nemá rád. Pravé biele korenie je lúpané až z nezrelého červeného korenia (je to jeho jadro) a vďaka tomu získa vlastnosti, pre ktoré ho vyhľadávajú najlepší svetoví šéfkuchári – otvára chuťové poháriky a znásobuje chuť v jedle.

Zobraziť použitie

Skvelé na grilovanie a tmavé mäso, namleté na syry, hodí sa k vínu a tapas. Výborne dochutí zeleninové polievky, gnocchi, pesto, čokoľvek zo zemiakov, cestoviny, domáce pečivo, ázijskú kuchyňu či nátierky.

Červený pepř

ČERVENÉ KORENIE

Pravé červené korenie je kambodžský svetový unikát, ktorý je extrémne vzácny a rastie iba na pár miestach na svete. Zbiera sa celkom zrelý na vrchole sezóny a vďaka dlhému zreniu je plný fruktózy, ktorá mu dáva jedinečnú sladko-ovocnú chuť. Tzv. ,,červené korenie“ v ružovej farbe, ktoré je známe u nás vôbec nie je korením a je tak mylne označované. Ide o brazílske korenie, ktoré rastie na strome a je obľúbené pre svoju farbu, chuť a fotogenickosť.

Zobraziť použitie

Nedávajte ho na mäso – ladí len s rybou či morskými plodmi, naopak ako kráľ studenej kuchyne je v kombinácii s vegetariánskymi pokrmami, šalátmi, zeleninou, vajíčkami, zeleninovými polievkami, rizotom, sladkými zemiakmi, kokteilmi či pri vianočnom pečení.

Lyofilizovaný pepř

LYOFILIZOVANÉ KORENIE

Mrazom sušené čerstvé zelené Kampotské korenie. Špeciálny proces lyofilizácie pre uchovávanie maximálnej kvality, čerstvosti a chuťových akcentov pravého čerstvého Kampotského korenia – z Kambodže až na Váš tanier! 100% organický faitr trade produkt, s láskou zbieraný. Pri spojení s tekutinou či olejom guľôčka späť nasiakne vlahu a chutí ako čerstvá. Nedávajte do mlynčeka, používajte celý alebo drvený v mažiari.

Zobraziť použitie

Perfektne sa hodí k steakom, na prípravu omáčok, do cestovín, na mäso alebo nadrvený na grilovanie.

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments