🔥  Letná akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Big Green Egg - veľkosť LARGE

Big Green Egg Large je najobľúbenejší a najpredávanejší produkt spoločnosti Big Green Egg. Na varnej ploche veľkého modelu môžete pohodlne pripraviť všetky svoje obľúbené jedlá pre rodinu a priateľov. Veľký model má dostatok priestoru na varenie pre 8 osôb. Vďaka tomu môžete na veľkom modeli EGG ľahko pripraviť kompletné trojchodové menu. Ak chcete získať viac, umiestnite gril na akáciový stôl alebo ho zabudujte priamo do svojej vonkajšej kuchyne, prípadne ho jednoducho umiestnite do mobilného stojana a potom ho pomocou rukoväte premiestnite, kam potrebujete. čítaj viac

Kód produktu: BIG-EGG

1 695,71 € s DPH
Spresnite výber produktu

Skladom* - Tento tovar odosielame do 3 pracovných dní :).
ks

Keramický gril L samostatne obsahuje:

- Big Green Egg® gril/podstavec + veko s komínom
- Rošt z nehrdzavejúcej ocele
- Keramické ohnisko
- Keramický krúžok
- Liatinový rošt
- Teplomer na veku
- Liatinové ovládacie veko s dvojitou funkciou
- Keramické hasiace veko


Krehké alebo pikantné, šťavnaté a rozhodne dobrodružné - tak môže chutiť život s grilom Big Green Egg®.

BGE je originálny keramický sporák vyvinutý v USA pred 40 rokmi. Už niekoľko desaťročí robí spoločnosť kulinárskym nadšencom a šéfkuchárom oceneným michelinskými hviezdičkami na celom svete. Jeho neprekonateľná všestrannosť, technologická dokonalosť a nekonečné možnosti použitia prekonávajú všetky očakávania spotrebiteľov a kuchárov. Vyskúšajte klasiku v podobe rebier, hamburgerov, ale nečakane aj dezertov, pizze, polievky či chleba. Celoročná grilovacia sezóna práve začína.

Vyberte si zo 7 "zelených" veľkostí a vychutnajte si poriadnu dávku grilovania v súlade s prírodou.

 

Model Large

Najobľúbenejšia veľkosť pre rodinu a priateľov. Grilovacia plocha grilu poskytuje dostatok priestoru, aj keď sa rozhodnete použiť šikovné príslušenstvo, ako je napríklad poschodový rošt. Ide o najpredávanejší model, ktorý môžete použiť na kompletnú večeru pre dvoch, ale aj na rozmaznávanie tisícov chutí až pre 15 hostí.

Značka: Nič ho nezastaví

- Priemer grilu 46 cm
- Varná plocha 1 688 cm²
- Hmotnosť 73 kg
- Výška 84 cm
- Pripravuje sa: 9 kg morčacieho mäsa, 12 hamburgerov, 6 kurčiat na výšku, 8 steakov, 1 veľká pizza, 2 chleby
- Spotreba uhlia: 2 kg vydržia horieť 10 hodín

 

Jednoduché roztápanie

Gril je pripravený za niekoľko minút, jeho silueta umožňuje prúdenie vzduchu ako v krbe. Vždy používajte prírodné podpaľovače alebo teplovzdušnú pištoľ, tekuté podpaľovače sa neodporúčajú. Pri použití kvalitného prírodného uhlia bude každé jedlo, ktoré pripravíte, prirodzene chutné, bez chemickej alebo kovovej chuti.

 

Jednoduchá regulácia teploty

Grilovanie, údenie a pečenie pri presných teplotách je možné vďaka riadenému prúdeniu vzduchu. Patentovaná metóda nastavenia teploty umožňuje presnosť s odchýlkou len v jednotkách stupňov. Takúto presnú reguláciu teploty nedosiahnete ani s bežným sporákom.

 

Hravé čistenie

Plášť grilu BGE je pokrytý jedinečnou zelenou dvojitou glazúrou. Netoxický materiál odoláva poveternostným vplyvom a živlom a zachováva si svoj zelený vzhľad dlhé roky. Čistenie povrchu je jednoduché bez použitia chemikálií. Grilovací rošt z nehrdzavejúcej ocele sa počas grilovania prirodzene čistí horením a po každom grilovaní ho možno ľahko vyčistiť pomocou čistiaceho nástroja EEG.

 

Tajomstvo skvelej chuti

Za poctivou chuťou sa jednoznačne skrýva šťavnatosť. Patentované detaily a keramická konštrukcia dokonale udržiavajú teplotu a vlhkosť a potraviny sa nikdy nevysušia. Mäso a hydina si tiež zachovávajú svoju pôvodnú veľkosť, len s minimálnym zmenšením objemu. Aj menej tučné mäso je mäkšie a chutnejšie.

 

Maximálna bezpečnosť 

Big Green Egg je maximálne bezpečný aj na záhrade, kde sú deti alebo domáce zvieratá. Neexistuje žiadne nebezpečenstvo, ako keď začnete grilovať na kovovom grile. Zdroj tepla je uzavretý v keramickej nádobe vo vnútri základne a povrch grilu sa nezahrieva tak, ako by ste očakávali.

 

Rúra, pec? 

Gril Big Green Egg® môžete používať aj na pečenie domáceho chleba, sušienok, koláčov, keksov a pizze. Keramická nádoba presvedčivo simuluje pekársku pec, takže vaši hostia môžu očakávať výsledky hodné profesionálov - vaše pečenie sa definitívne presunie z domova do exteriéru.

 

Smokehouse

Extrémna flexibilita precízneho dizajnu ponúka nové možnosti varenia pri nízkych teplotách vrátane údenia. Morčacie mäso, šunka, ryby, všetko môžete pomaly variť až 18 hodín. Použitím pravých drevných štiepok BGE môžete svojmu jedlu dodať autentickú drevitú, orechovú alebo ovocnú arómu.


- Vonkajší keramický "sporák" s bezkonkurenčnou flexibilitou použitia
- Zdravé grilovanie bez škodlivých karcinogénov vďaka oddelenému spaľovaniu tukov
- Ohnisko a mäso môžu byť oddelené keramickou vložkou
- Griluje, smaží, pečie, údi a varí
- Špičkový dizajn
- Patentované funkcie
- Keramika udržiava teplo a umožňuje presnú reguláciu teploty
- Jedinečný systém vykurovania
- Teplotný rozsah od 90 °C do 400 °C
- Pevná, robustná konštrukcia
- Celoročné používanie, odolné dvojité sklo odoláva zubu času
- Uhlie je rýchlo pripravené na použitie
- Vonkajší povrch zostáva chladnejší ako kovové mriežky
- Drevená servisná rukoväť
- Otváranie veka jednou rukou vďaka špeciálnemu závesu
- Patentované dvere z nehrdzavejúcej ocele so sieťkou pre maximálnu bezpečnosť
- Tlmiace tesnenie zlepšuje izoláciu
- Grilovací rošt z nehrdzavejúcej ocele a vonkajší teplomer ako štandard
- Široký výber príslušenstva a doplnkov
- Patentovaná keramika s doživotnou zárukou pre prvého registrovaného majiteľa/neplatí pre komerčné použitie
- Predĺžená záruka na kovové diely na 5 rokov
- 7 veľkostí prispôsobených nekonečným možnostiam
- BGE je certifikovaná v súlade s európskymi predpismi a normami

 

Big Green Egg® je ľahko rozpoznateľný vďaka svojmu jedinečnému dizajnu. V záhrade, kde si môžete všimnúť zelené vajíčko, sa s istotou griluje po celý rok. Japonská tradičná hlinená pec kamado bola zjavnou inšpiráciou, zatiaľ čo moderné výrobné technológie a moderné materiály boli predpokladom pre vytvorenie niečoho tak jedinečného. Keramika najvyššej kvality vyvinutá technológiou NASA môže vďaka svojim neprekonateľným izolačným vlastnostiam poskytovať hviezdne chuťové zážitky. Gril môžete roztaviť až 100 000-krát bez straty kvality. Doživotná záruka na keramický materiál vás presvedčí, že investovať do výrobku s dlhou tradíciou a skvelou povesťou sa oplatí.

100 % organický

Certifikované korenie vykupujeme osobne od našich farmárov v Kambodži za férové ceny.

Ručne kontrolovaný

V ČR guľôčku po guľôčke znovu kontrolujeme a balíme.

S cieľom konať dobro

Časť zo zisku sa vracia späť do Kambodže, ktorej sa snažíme pomáhať rôznymi spôsobmi.

Druhy Kampotského korenia

Černý pepř

ČIERNE KORENIE

Je zbieraný ešte nezrelý na začiatku roka, kedy sú zrnká zelené. Čiernu farbu mu dodá až sušenie na slnku.

Zobraziť použitie

Smažte, grilujte, duste najlepšie mäso! Hodí sa na steaky, červené mäso, klasické omáčky, polievky, ale predovšetkým na akékoľvek cestoviny a taliansku kuchyňu.

Bílý pepř

BIELE KORENIE

Šampanské medzi koreniami, ktoré s bielym korením nemá nič spoločného. Klasické biele korenie je lúpané z nezrelého čierneho korenia a často býva zatuchnuté, preto ho nikto nemá rád. Pravé biele korenie je lúpané až z nezrelého červeného korenia (je to jeho jadro) a vďaka tomu získa vlastnosti, pre ktoré ho vyhľadávajú najlepší svetoví šéfkuchári – otvára chuťové poháriky a znásobuje chuť v jedle.

Zobraziť použitie

Skvelé na grilovanie a tmavé mäso, namleté na syry, hodí sa k vínu a tapas. Výborne dochutí zeleninové polievky, gnocchi, pesto, čokoľvek zo zemiakov, cestoviny, domáce pečivo, ázijskú kuchyňu či nátierky.

Červený pepř

ČERVENÉ KORENIE

Pravé červené korenie je kambodžský svetový unikát, ktorý je extrémne vzácny a rastie iba na pár miestach na svete. Zbiera sa celkom zrelý na vrchole sezóny a vďaka dlhému zreniu je plný fruktózy, ktorá mu dáva jedinečnú sladko-ovocnú chuť. Tzv. ,,červené korenie“ v ružovej farbe, ktoré je známe u nás vôbec nie je korením a je tak mylne označované. Ide o brazílske korenie, ktoré rastie na strome a je obľúbené pre svoju farbu, chuť a fotogenickosť.

Zobraziť použitie

Nedávajte ho na mäso – ladí len s rybou či morskými plodmi, naopak ako kráľ studenej kuchyne je v kombinácii s vegetariánskymi pokrmami, šalátmi, zeleninou, vajíčkami, zeleninovými polievkami, rizotom, sladkými zemiakmi, kokteilmi či pri vianočnom pečení.

Lyofilizovaný pepř

LYOFILIZOVANÉ KORENIE

Mrazom sušené čerstvé zelené Kampotské korenie. Špeciálny proces lyofilizácie pre uchovávanie maximálnej kvality, čerstvosti a chuťových akcentov pravého čerstvého Kampotského korenia – z Kambodže až na Váš tanier! 100% organický faitr trade produkt, s láskou zbieraný. Pri spojení s tekutinou či olejom guľôčka späť nasiakne vlahu a chutí ako čerstvá. Nedávajte do mlynčeka, používajte celý alebo drvený v mažiari.

Zobraziť použitie

Perfektne sa hodí k steakom, na prípravu omáčok, do cestovín, na mäso alebo nadrvený na grilovanie.

Naši farmári

POV SOKHORN
POV SOKHORN Odoberáme: Čierne korenie Ako peniaze použije

zaplatiť školné pre 2 deti (jedna chce byť doktorkou)

PANN VOCH
PANN VOCH Odoberáme: Čierne korenie Ako peniaze použije

zaplatiť školu pre 2 vnúčatá

YIM YI
YIM YI Odoberáme: Biele korenie Ako peniaze použije

zrekonštruovať dom

SVAY YUTH
SVAY YUTH Odoberáme: Biele korenie Ako peniaze použije

pozrieť sa do inej časti Kambodže

Zobraziť všetkých farmárov

Certifikáty Kampotského korenia

Kampotské korenie musí byť vždy sprevádzané štyrmi povinnými certifikátmi, ktoré určujú jeho kvalitu, jedinečnosť a pôvod. Na obale tiež nesmie chýbať LOT NUMBER, ktoré Vás dovedie až ku konkrétnemu farmárovi.

Černý pepř

Trademark

Dokazuje pôvod a kvalitu Kampotského korenia. Celosvetovo sa objavuje veľa lacných kópií, napr. pod názvom korenie z Kampotu, korenie Kampot alebo korenie z Kambodže, ktoré však s pravým Kampotským korením nemajú nič spoločné. Pokiaľ Vaše korenie nemá všetky štyri certifikáty a lot number, nie je to Kampotské korenie.

Černý pepř

Chránené zemepisné označenie

Kampotské korenie sa stalo prvým kambodžským produktom a zároveň jediným korením na svete, ktorému bol udelený tento status, rovnako ako napríklad oblasť Champagne vo Francúzsku. Je to záruka toho, že Vaše korenie vyrástlo v najvhodnejších klimatických podmienkach na svete pomocou najprísnejšej úrovne farmárskych metód a techník.

Černý pepř

Externá kontrola

Medzinárodná spoločnosť Ecocert patrí medzi najväčšie certifikačné spoločnosti na svete a zaoberá sa kontrolou a certifikovaním výrobkov obsahujúcich suroviny z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Zároveň udeľuje status PGI práve Kampotskému koreniu.

Černý pepř

Špecifikácie zemepisného označenia

Konkrétny zoznam pravidiel, ktoré musí daná krajina v rámci PGI spĺňať od zasadenia rastliny až po dohľadanie guľôčky korenia na základe tracking number vo svete. V Kambodži sa najviac kladie dôraz na organický pôvod a zákaz všetkých chemických hnojív.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments