🔥  Letná akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Bezdrôtový teplomer Meater

Jedinečný Bluetooth teplomer Meater, ktorý vám umožní pripraviť každý kus mäsa presne podľa vašich predstáv. Meater je prepojený s aplikáciou v telefóne, takže môžete sledovať presnú aktuálnu teplotu pripravovaného mäsa. Aplikácia Meater je kompletne v češtine. Môžete si vybrať medzi štandardnou verziou s dosahom 10 metrov a verziou PLUS, ktorá má dosah teplomera až 50 metrov. čítaj viac

Kód produktu: MEATER

od 101,96 € s DPH
Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
ks
Varianta Meateru Dostupnosť Cena s DPH Množstvo
Bezdrôtový teplomer Meater Standard Skladom 101,96 €
Bezdrôtový teplomer Meater Plus - rozšířený dosah na 50m Skladom 123,21 €

Dokonale prepečené mäso si vždy vyžaduje dlhoročné skúsenosti, vďaka ktorým človek dokáže odhadnúť, či je mäso pripravené na vytiahnutie z rúry alebo panvice, alebo ho treba ešte chvíľu dusiť. Časy sa však menia a vďaka technológiám, ktoré sa dostávajú do kuchýň, je možné skontrolovať dokonalú prepečenosť mäsa z gauča. Ako? Vďaka nášmu Meateri! Jednoduchá pomôcka, ktorá sa dokonale hodí do kuchyne 21. storočia.

Meater je bezdrôtová sonda, ktorá komunikuje cez Bluetooth s aplikáciou v mobilnom telefóne. Informuje vás nielen o teplote vo vnútri mäsa, ale aj o teplote okolia s presnosťou na 0,5 °C. V závislosti od modelu je zariadenie Meater schopné vysielať signál na vzdialenosť 10 alebo 50 metrov. Môžete sa tak venovať iným činnostiam v kuchyni alebo si naliať pohár vína a sledovať obľúbený televízny program.

Sonda sa veľmi ľahko vkladá priamo do mäsa, v aplikácii môžete nastaviť čas a upozornenia a tiež vám presne povie, kedy je mäso v ideálnom stave na vybratie. Výdrž batérie je až 24 hodín na plné nabitie, takže môžete bez problémov variť celý deň, či už máte v rúre, na panvici alebo na grile hovädzie, bravčové, kuracie alebo rybu.

Je to skrátka pomôcka, vďaka ktorej sa nikdy nebudete cítiť vinní za to, že ste mäso prevarili alebo nechali variť trochu dlhšie. Sonda sa dodáva aj s nabíjacím dreveným stojanom, takže bude mať na vašom pulte vždy čestné miesto.

Meater sa dodáva so všetkým príslušenstvom - v drevenej škatuľke, ktorá slúži aj ako nabíjačka, a s pokynmi na stiahnutie českej aplikácie.

Pri používaní musí byť hrot sondy zasunutý až po bezpečnostnú značku. Táto časť dokáže merať teploty až do 100 stupňov Celzia. Časť meateru, ktorá nie je vložená do mäsa, je odolná do 275 °C. Po prekročení teplotných limitov vás aplikácia upozorní na riziko poškodenia zariadenia Meater. 

100 % organický

Certifikované korenie vykupujeme osobne od našich farmárov v Kambodži za férové ceny.

Ručne kontrolovaný

V ČR guľôčku po guľôčke znovu kontrolujeme a balíme.

S cieľom konať dobro

Časť zo zisku sa vracia späť do Kambodže, ktorej sa snažíme pomáhať rôznymi spôsobmi.

Druhy Kampotského korenia

Černý pepř

ČIERNE KORENIE

Je zbieraný ešte nezrelý na začiatku roka, kedy sú zrnká zelené. Čiernu farbu mu dodá až sušenie na slnku.

Zobraziť použitie

Smažte, grilujte, duste najlepšie mäso! Hodí sa na steaky, červené mäso, klasické omáčky, polievky, ale predovšetkým na akékoľvek cestoviny a taliansku kuchyňu.

Bílý pepř

BIELE KORENIE

Šampanské medzi koreniami, ktoré s bielym korením nemá nič spoločného. Klasické biele korenie je lúpané z nezrelého čierneho korenia a často býva zatuchnuté, preto ho nikto nemá rád. Pravé biele korenie je lúpané až z nezrelého červeného korenia (je to jeho jadro) a vďaka tomu získa vlastnosti, pre ktoré ho vyhľadávajú najlepší svetoví šéfkuchári – otvára chuťové poháriky a znásobuje chuť v jedle.

Zobraziť použitie

Skvelé na grilovanie a tmavé mäso, namleté na syry, hodí sa k vínu a tapas. Výborne dochutí zeleninové polievky, gnocchi, pesto, čokoľvek zo zemiakov, cestoviny, domáce pečivo, ázijskú kuchyňu či nátierky.

Červený pepř

ČERVENÉ KORENIE

Pravé červené korenie je kambodžský svetový unikát, ktorý je extrémne vzácny a rastie iba na pár miestach na svete. Zbiera sa celkom zrelý na vrchole sezóny a vďaka dlhému zreniu je plný fruktózy, ktorá mu dáva jedinečnú sladko-ovocnú chuť. Tzv. ,,červené korenie“ v ružovej farbe, ktoré je známe u nás vôbec nie je korením a je tak mylne označované. Ide o brazílske korenie, ktoré rastie na strome a je obľúbené pre svoju farbu, chuť a fotogenickosť.

Zobraziť použitie

Nedávajte ho na mäso – ladí len s rybou či morskými plodmi, naopak ako kráľ studenej kuchyne je v kombinácii s vegetariánskymi pokrmami, šalátmi, zeleninou, vajíčkami, zeleninovými polievkami, rizotom, sladkými zemiakmi, kokteilmi či pri vianočnom pečení.

Lyofilizovaný pepř

LYOFILIZOVANÉ KORENIE

Mrazom sušené čerstvé zelené Kampotské korenie. Špeciálny proces lyofilizácie pre uchovávanie maximálnej kvality, čerstvosti a chuťových akcentov pravého čerstvého Kampotského korenia – z Kambodže až na Váš tanier! 100% organický faitr trade produkt, s láskou zbieraný. Pri spojení s tekutinou či olejom guľôčka späť nasiakne vlahu a chutí ako čerstvá. Nedávajte do mlynčeka, používajte celý alebo drvený v mažiari.

Zobraziť použitie

Perfektne sa hodí k steakom, na prípravu omáčok, do cestovín, na mäso alebo nadrvený na grilovanie.

Naši farmári

POV SOKHORN
POV SOKHORN Odoberáme: Čierne korenie Ako peniaze použije

zaplatiť školné pre 2 deti (jedna chce byť doktorkou)

PANN VOCH
PANN VOCH Odoberáme: Čierne korenie Ako peniaze použije

zaplatiť školu pre 2 vnúčatá

YIM YI
YIM YI Odoberáme: Biele korenie Ako peniaze použije

zrekonštruovať dom

SVAY YUTH
SVAY YUTH Odoberáme: Biele korenie Ako peniaze použije

pozrieť sa do inej časti Kambodže

Zobraziť všetkých farmárov

Certifikáty Kampotského korenia

Kampotské korenie musí byť vždy sprevádzané štyrmi povinnými certifikátmi, ktoré určujú jeho kvalitu, jedinečnosť a pôvod. Na obale tiež nesmie chýbať LOT NUMBER, ktoré Vás dovedie až ku konkrétnemu farmárovi.

Černý pepř

Trademark

Dokazuje pôvod a kvalitu Kampotského korenia. Celosvetovo sa objavuje veľa lacných kópií, napr. pod názvom korenie z Kampotu, korenie Kampot alebo korenie z Kambodže, ktoré však s pravým Kampotským korením nemajú nič spoločné. Pokiaľ Vaše korenie nemá všetky štyri certifikáty a lot number, nie je to Kampotské korenie.

Černý pepř

Chránené zemepisné označenie

Kampotské korenie sa stalo prvým kambodžským produktom a zároveň jediným korením na svete, ktorému bol udelený tento status, rovnako ako napríklad oblasť Champagne vo Francúzsku. Je to záruka toho, že Vaše korenie vyrástlo v najvhodnejších klimatických podmienkach na svete pomocou najprísnejšej úrovne farmárskych metód a techník.

Černý pepř

Externá kontrola

Medzinárodná spoločnosť Ecocert patrí medzi najväčšie certifikačné spoločnosti na svete a zaoberá sa kontrolou a certifikovaním výrobkov obsahujúcich suroviny z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Zároveň udeľuje status PGI práve Kampotskému koreniu.

Černý pepř

Špecifikácie zemepisného označenia

Konkrétny zoznam pravidiel, ktoré musí daná krajina v rámci PGI spĺňať od zasadenia rastliny až po dohľadanie guľôčky korenia na základe tracking number vo svete. V Kambodži sa najviac kladie dôraz na organický pôvod a zákaz všetkých chemických hnojív.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments