🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Udržateľnosť je veľkou témou a vlastne úplným jadrom toho, čo robíme, nech už sa vám dostane do rúk akýkoľvek nami ponúkaný produkt, môžete si byť istí, že sa v ňom nachádza Kampotské korenie pestované udržateľnou cestou. Korenie je ešte k tomu vždy udržateľne spracovávané aj ďalej. Čo si pod tým v našom prípade predstaviť?

Každá gulička korenia od .pepper..fieldu sa kúpala v lúčoch kambodžského slnka, nasávala vlahu pralesov Kampotu a v momente, keď bola pripravená na zber, ju do rúk vzal farmár, ktorý ju vypestoval totožným spôsobom, ako generácie farmárov pred ním. Teda bez akýchkoľvek chemických hnojív či postrekov proti škodcom - pestované úplne udržateľným spôsobom, po ktorom nie je životné prostredie, v ktorom vyrastá, žiadnym spôsobom devastované, pôda nie je znehodnotená a voda kontaminovaná, nerúbu sa pralesy a do vzduchu neunikajú žiadne skleníkové plyny.

Na tento prirodzený spôsob pestovania korenia nadväzujeme aj my, v Prahe. Všetky zrnká sa snažíme baliť do obalov, ktoré sú pre prírodu ľahko rozložiteľné či recyklovateľné, takže ich kolobeh môžeme uzavrieť do slučky. Ideálne je, keď naše krásne obaly používate znovu a znovu na akékoľvek domáce využitie. Preto pracujeme prevažne so sklom a drevom. 

Niektoré naše produkty bohužiaľ stále balíme do plastových vrecúšok, čo je predovšetkým z toho dôvodu, že na trhu zatiaľ nie je príliš veľa alternatív, ktoré by splňovali prísne hygienické kritériá aj naše nároky na uchovávanie korenia v maximálnej čerstvosti. Snažíme sa však z dostupných variantov vybrať taký, ktorý zaťažuje životné prostredie čo najmenej a je plne recyklovateľný a opätovne použiteľný. Ako alternatívu si u nás môžete zvoliť aj vrecká, ktoré sú plne kompostovateľné – pokiaľ teda poznáte kúzlo kompostovania, je toto náš najviac ekologický variant. Zároveň tým, že kupujete kvalitné korenie, stačí vám vždy štipka a jedlo je dochutené k dokonalosti – čím menšie množstvo, tým menšia spotreba obalového materiálu!

Poslednou udržateľnou cestou, ktorú tak milujeme, je predovšetkým celá podstata nášho projektu, ktorá je založená na fair trade, direct trade a pomoci. Našich najmenších farmárov sa snažíme stále učiť, edukovať a pomôcť im so všetkými procesmi tak, aby mohli už natrvalo vždy predať svoje Kampotské korenie za fér cenu, aj keby sme im zrovna nepomáhali my.

To je naša cesta k udržateľnosti, ktorú sa snažíme predávať aj našim zákazníkom.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments