🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Ráno vstane a vydá sa na svoju slnkom zaliatu plantáž s korením. Slnečné lúče prechádzajúce pomedzi listy lián pieporu, šteklia kambodžských farmárov na tvári až do večera, kedy je čas ísť zas domov. Tento scenár sa opakuje deň, čo deň, dokiaľ nie je čas na zber a sušenie zrniek korenia, po ktorom nasleduje predaj úrody. Pre niektorých farmárov sa jedná o radostnú finálnu bodku za ich prácou, pre niektorých o veľmi náročnú úlohu, ktorá rozhoduje o budúcnosti celej ich rodiny.

Mohlo by sa zdať, že korenie v takej kvalite, akú má to Kampotské, nemajú farmári žiadny problém predať. Bohužiaľ opak je v niektorých prípadoch pravdou, čo je spôsobené hneď niekoľkými faktormi.

Prvý z nich sa odvíja od problematického hľadania odberateľov. Veľa fariem totiž leží na odľahlých miestach, kam sa obchodníkom nechce putovať, a preto musia farmári putovať za obchodníkmi. Pokiaľ nejakého skutočne nájdu, nastáva druhý problém, ktorým je jazyková bariéra. 

Kampotské korenie je predovšetkým vývozným artiklom, čo znamená, že ho vykupujú zahraniční obchodníci, ktorí väčšinou neovládajú khmérštinu. Preto je komunikácia medzi malým farmárom a zahraničným obchodníkom často veľmi problematická.

Vyhrané však nie je ani v momente, keď si obaja obchodní partneri rozumejú. Produkcia niektorých fariem je totiž tak malá, že o ňu veľkí obchodníci skrátka nemajú záujem. Odber z takej farmy sa im totiž nevyplatí tak, ako by si predstavovali. Farmárovi tak veľakrát nezostáva nič iné než predať svoju úrodu pod cenou, aby za svoju prácu dostal aspoň nejaké finančné ohodnotenie.

A to je veľká škoda, pretože korenie od takých farmárov je často ďaleko kvalitnejšie než korenie z veľkých fariem vlastnených najčastejšie cudzincami, ktorí ho vnímajú  len ako zdroj financií, čomu je podriadená aj celková produkcia (napr. La Plantation).

Korenie od nich ale u nás nenájdete. My sa snažíme podať ruku práve tým farmárom, ktorí žijú hlboko v džungli, nevedia anglicky, a práve vďaka nim vám môžeme ponúknuť korenie, ktoré nemá na svete obdoby. 

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments