🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Matteo de Carli a ďalší michelinskí šéfkuchári využívajú vo svojej kuchyni zásadne korenie pestované v Kampote. Dôvod? Jeho jedinečná chuť, ktorá dokáže pozdvihnúť každý michelinský pokrm na najvyšší level. Nemusíte však byť šéfkuchár ovenčený hviezdičkami, aby ste pomocou korenia z Kampotu vykúzlili jedlo, ktoré bude milovať každý, kto ho ochutná.

Kampotské korenie nie je ani zďaleka podobné koreniam kupovaných v supermarketoch. Jeho chuť je špecifickejšia a ďaleko intenzívnejšia, čo je tiež dôvod, prečo mu dať v pokrme doposiaľ nevídaný priestor.

Aby chuť Kampotského korenia vynikla, nie je nutné používať gramy a gramy tejto drahocennej koreniny. Stačí ho len spárovať s tými správnymi surovinami. Dokonalým príkladom toho, že v jednoduchosti môže byť sila korenia, je japonský recept úpravy strukov edamame. Tie vďaka koreniu nadobúdajú neuveriteľne lahodnú chuť, v ktorej sa prejavujú exotické chuťové tóny exportované z Kambodže.

Pri používaní korenia je vždy nutné myslieť na to, že podobne ako soľ, chuť surovín zintenzívňuje. Zároveň s tým ju ale aj mení. Dáva jej totiž tú ľahko zemitú a exotickú chuť, ktorá je práve tajomstvom známych michelinských šéfkuchárov.

Môže sa to zdať zvláštne, ale chuť korenia sa nehodí len do tradičných slaných pokrmov. Korenie dokáže efektívne podporiť tiež chuť dezertov či miešaných nápojov; stačí len trochu experimentovať. Verte však, že nadrvené zrnká korenia kombinované s jahodami okamžite prebudia pozornosť všetkých vašich hostí a posadia ich do kresla.

Nebojte sa využívať tiež dekoratívne schopnosti korenia. Kuracie mäso pripravené v tvrdej kruste z korenia či guličky korenia ležérne sa povaľujúce v čerstvej omáčke z korenia sú záležitosťou, ktorá bude lahodiť nielen chuťovým pohárikom, ale tiež oku stravníka.

Skrátka a dobre, nebojte sa korenia, zoznamujte sa s ním, hrajte sa s ním, objavujte s ním úplne neznáme kulinárske možnosti a prekvapujte ním tých, pre ktorých varíte najradšej.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments