🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

„My by sme radi ochutnali to čerstvé zelené korenie, tak ako ho jete v Kambodži,“ počúvali sme od zákazníkov často.  No a tak sme sa pre túto myšlienku nadchli, až vznikol skutočný svetový unikát - mrazom sušené čerstvé zelené Kampotské korenie. Skrátka a dobre naši farmári natrhali čerstvé zelené bobuľky, ktoré sme zavakuovali spolu so soľou a poslali k nám do ČR. Tu sme si následne prenajali lyofilizátor od českej firmy LYOTRADE a pikantný poklad bol na svete! Proces lyofilizácie však trvá veľmi dlho, preto je jeho dodávka veľmi limitovaná.

Prečo je lyofilizované Kampotské korenie tak dobré? Špeciálny proces lyofilizácie slúži pre zachovanie maximálnej kvality, čerstvosti a chuťových akcentov pravého čerstvého Kampotského korenia - z Kambodže až na váš tanier! Toto korenie je rovnako ako ostatné naše korenia 100% organický fair trade produkt, s láskou zbieraný, ktorý sme osobne vyvinuli ako prvý na svete. Vďaka lyofilizácii sa neuveriteľná intenzita čerstvého Kampotského korenia zjemní a pri konzumácii tak cítite delikátnu korenistú chuť, ktorá pripomína čerstvo odtrhnuté bobuľky na kambodžskom pobreží, avšak s oveľa jemnejšou intenzitou.

Často sa nás pýtate, ako ho používať v kuchyni. Jeho hravosť v kombináciách s rôznymi pokrmami je takmer nekonečná! Pri spojení s tekutinou či olejom gulička naspäť nasaje vlahu a chutí ako čerstvá - hodí sa perfektne k steakom a akémukoľvek mäsu, na prípravu omáčok, do cestovín, na mäso či podrvený na grilovanie. Poteší aj vegetariánov v šalátoch s bylinkami, na rizotách (napr. v špargľovom), alebo ho môžete jesť len tak! Nepatrí do mlynčeka, používa sa v kuchyni celé, prípadne drvené v mažiari.

TIP na jednoduché tapas: prekvapila vás doma návšteva? Pokiaľ máte kvalitné pečivo a olivový olej, doporučujeme nadrvené lyofilizované korenie dať do mištičky s olivovým olejom a pečivo v ňom namáčať. U nás v .pepper..rodine má toto jednoduché tapas vychádzajúce z Talianska veľký úspech!

Dôležité je hlavne pochopiť, ako lyofilizované Kampotské korenie funguje v kuchyni, a že je čerstvým korením, nie jeho sušenou obmenou. V praxi to znamená naučiť sa využívať jeho celé guličky, maximálne ich nahrubo drvenú variantu, ktorá sa ideálne zapracováva v priebehu varenia, aby natiahla tekutiny dovnútra.

Ako dlho mi lyofilizované korenie vydrží? Toto čerstvé korenie je zatavené v doypack vrecku a vydrží vám minimálne tri mesiace bez skladovania v chladničke. Pokiaľ ho plánujete uchovávať dlhšie, doporučujeme ho dať do chladničky. Soľ pôsobí ako prirodzený konzervant, takže sa nemusíte báť, že by jeho kvalita zoslabla.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments