🔥  Letná akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Aj keď aktuálna situácia v našej zemi, a podobne ani nikde inde vo svete, cestovaniu príliš nenahráva, ťažké časy raz pominú a my si budeme znova môcť vychutnávať slobodu a výlety do všetkých kútov sveta. Cestovanie v dobe pokoronavírovej by však mohlo byť trochu iné, s ďaleko väčším dôrazom na udržateľnosť a autenticitu.

Prečo? Koronavírus nám ukázal krehkosť základov, na ktorých stojí naša spoločnosť a negatíva globalizácie. To, čo bolo pred rokom len akousi nákazou rozpútanej v Číne, je dnes problém, ktorý obmedzuje život každého z nás. Spoločnosť otáčajúca sa na plné obrátky takmer zo dňa na deň zamrzla, ľudia poznali, aké krehké sú mechanizmy, vďaka ktorým žije väčšina ľudí v takom blahobyte. Ešte k tomu sa jasne ukázalo, ako moc toto spomalenie prospieva našej planéte. Znížená miera dopravy aj výroby priniesla viac pokoja a regeneráciu ekosystémov, poklesla miera emisií v ovzduší a menšie množstvo turistov napríklad do kanálov talianskych Benátok navrátilo život v podobe rýb a vodných vtákov.

A presne to sú koronavírusové dopady, ktoré nám pomôžu otvoriť oči a zmeniť náš prístup k celej hromade vecí, cestovanie nevynímajúc. Lietať na víkendové dovolenky len preto, pretože je letenka zlacnená na 15 eur? Lákavá ponuka, vďaka ktorej za sebou ale zanecháte významnú uhlíkovú stopu a danú destináciu počas dvoch dní v podstate vôbec nespoznáte. 

Ďaleko lepším a zodpovednejším riešením sú menej časté, zato dlhšie, dovolenky. Počas nich budete mať šancu poriadne poznať dané miesto, zoznámite sa s miestnou kultúrou, ochutnáte všetky jedlá, užijete si nádherné prírodné pamiatky, naviažete nové priateľstvá, a ešte podporíte miestnu ekonomiku.

Toho však nikdy nedocielime, ak budeme cestovať do vyložene turistických destinácií a bývať v päťhviezdičkových hoteloch nadnárodných developerov, ktoré sú úplne vytrhnuté z reality odohrávajúcej sa za stenami letovísk.

Autenticitu miesta zažijete len v momente, kedy sa ubytujete u miestnych. Tí vám otvoria dvere ku komunite, poznáte vďaka nim, ako vypadá tamojší rodinný život, aké zvyky majú miestni a aké miesta radi navštevujú. Skrátka vďaka nim poznáte oveľa viac, než len turistické lákadlá. A to sa presne dá zažiť trebárs v milovanej Kambodži.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments