🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie|🧊   Ochutnajte PEPPER YOUR SAISON!|🚚  Tovar odosielame do 48 hodín

SVADOBNÝ TREND – EKOLÓGIA A UDRŽATEĽNOSŤ!

Nedeste sa predstavou zero waste svadby s nevestou kráčajúcou v biologicky rozložiteľných papierových šatách!  Ani sa vďaka ekologickej svadbe nemusíte vzdávať svojej vysnívanej svadby, alebo navyšovať rozpočet. Aby ste odľahčili našej planéte, stačí sa držať niekoľkých základných myšlienok:

  • Využívať miestnych dodávateľov
  • Vyberať z lokálnych, sezónnych a ekologických surovín a produktov
  • Redukovať jednorazové veci, plasty, obaly a vyhnúť sa chémii
  • Znížiť uhlíkovú stopu

1. OBRAD A HOSTINA NA JEDNOM MIESTE

Vyberte také miesto, kde je možné usporiadať ako obrad, tak hostinu, aj večernú oslavu a ubytovať vašich hostí. Zamedzíte tak veľkému prebiehaniu áut. Zároveň by svadobné miesto malo byť v blízkosti vášho domova. Pokiaľ ste sa vzhliadli vo vzdialenejšom mieste, je dobré zvoliť hromadnú dopravu, napríklad prenajať autobus. Program vonku zároveň šetrí energiu vo vnútri!

2. RASTLINNÉ POZVÁNKY

Skúste nahradiť klasické papierové oznámenia elektronickými, alebo buďte trendy a rozošlite tzv. „rastlinné pozvánky“ (Green Cat) – tzn. pozvánky z rastúceho papiera plného semienok, ktoré vykvitnú do krásnych kvetov!

3. KVETY

Aj keď by sa na prvý dojem kvety mohli zdať samé o sebe ako ekologické, ich pestovanie bohužiaľ kvôli častému používaniu chemikálií proti hmyzu ekologické nebýva. Preto kvety kupujte len od pestovateľov, ktorí majú certifikáciu VeriFlora. To znamená pestovanie bez chemikálií a v ľudských pracovných podmienkach. Používajte len sezónne kvety- nie je nič krajšie ako svadobná kytica z lúčnych kvetov.

Elegantnú výzdobu docielite aj zopár kvetmi, či listami zasadenými v jednoduchých sklenených nádobách. Pozrite sa doma po nádobách, ktoré by sa na to dali použiť. Skvele napríklad poslúžia malé stojany so starými skúmavkami od Kampotského korenia .pepper..field.

4. CATERING

Najideálnejšie je nájsť také miesto, ktoré má vlastnú produkciu potravín, či v blízkom okolí farmárov, ktorí svoje produkty danému miestu dodávajú. Jedným z takých podnikov, ktorý sa zaoberá tým, odkiaľ plodiny pochádzajú, aká je ich kvalita a spôsob pestovania, je reštaurácia Salabka v Prahe. Aj keď všetky plodiny nepochádzajú z Česka, aj u tých zo zahraničia dbajú na ohľad na prírodu a na pracovné podmienky. Vaše jedlo Vám teda na svadbu napríklad okorenia Kampotským korením, ktoré vypestovali a ručne spracovali rodinné farmy v Kambodži za fair trade podmienok vďaka českému projektu .pepper..field.

5. SVADOBNÉ ŠATY

Jednou z najšetrnejších možností je, si šaty požičať. Svadobný salón Férovky, ktorý sa nachádza neďaleko Prahy, sa tematikou ekologického a férového šitia šiat zaoberá. Môžete si tu šaty buď požičať, alebo nechať ušiť z kvalitných ekologických materiálov českými krajčírkami.

6. DEKORÁCIE

Zo svadobnej výzdoby vzniká väčšinou veľké množstvo odpadu. Dnes už existuje nepreberné množstvo svadobných požičovní, kde zoženiete všetky dekorácie či nábytok. Jednou z takých je aj WE agency, kde vám všetko nielenže požičajú, ale aj nadekorujú. Než zavítate do požičovne, pozrite sa najprv, čo máte doma vy a vaša rodina, a ako by sa to v dekoráciách dalo využiť.

7. VÝSLUŽKA (DARČEKY)

Pokiaľ hľadáte originálnejší darček s krásnym príbehom, zvoľte Kampotské korenie od .pepper..field. Okrem výborného a jedinečného korenia podporíte každým darčekom veľa poctivých farmárov a výrobcov. Obaly sú ručne vyrábané z českého skla a dreva. Hosťom môžete venovať malé sklenené skúmavky a pre rodičov kúpte darčekovú kazetu s vygravírovaným poďakovaním. Mrknite na svadobnú sekciu, kde si môžete vybrať aj české priania.

Dávajú vám tieto myšlienky zmysel, ale neviete, kde začať? S ekologickou svadbou vám rada pomôže naša kamarátka Pavlínka z WE agency, ktorá pre vás tento článok s láskou napísala!

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments