🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Vedeli ste, že sa skutočne kvalitné korenie dá používať k lekárskym aj kozmetickým účelom nielen zvnútra, ale tiež povrchovo? Jeden z našich zákazníkov, vážený pán doktor, si dokonca kupuje naše červené Kampotské korenie po kilách a vyrába z neho masť na reumu. Údajne naše korenie obsahuje totiž toľko piperínu ako žiadne iné. A práve piperín je blahodárnou látkou, ktorá pomáha na rôzne neduhy.

1) Korenie má napríklad schopnosť efektívne uvoľňovať dutiny. Stačí len pridať do vriacej vody trochu eukalyptu a korenie v tekutej podobe, ktoré je možné zakúpiť v niektorých špecializovaných obchodoch so zdravou výživou. Uvidíte, že upchatý nos okamžite povolí.

2) S dutinami, ale aj s bolesťou v krku sa dá bojovať vďaka kloktaniu korenia. Ten povarte s trochou soli vo vode, pridajte strúčik cesnaku a elixír nesmrteľnosti je na svete. Nasledovne je nutné sa už len zaprieť a začať ho kloktať, čo prinesie úľavu, pretože roztok funguje ako antiseptikum.

3) Kloktaním korenia zmiešaného s vodou sa dá taktiež zmierniť bolesť zubov. Toho docielite pridaním korenia do horúcej vody, ktorá sa nechá vychladnúť a nasledovne je nutné si s ňou vykloktať. Nezabudnite ale potom navštíviť svojho zubára, aby sa vám na problematický zub pozrel.

4) Korenie je tiež vhodné zmiešať s olejom, v ktorom sa maceruje. Toto mazadlo poslúži napríklad pri bolestiach hlavy. Korenie by malo od bolesti aspoň trochu uľaviť a navodiť príjemný pocit.

5) Podobné mazadlo funguje veľmi dobre tiež na ubolené svalstvo. Korenie stačí zmiešať s rozmarínovým či levanduľovým olejom a postihnuté miesto ním masírovať. Silice svaly príjemne uvoľnia a prekrvia, vďaka čomu sa budú rýchlejšie regenerovať.

6) Korenie môže poslúžiť tiež ako príjemný peeling, vďaka ktorému sa dá zbaviť akné či celulitídy. Zrnká korenia nahrubo nadrvte a zmiešajte s vodou. Následne naneste na tvár a ďalšie problematické miesta a tie vyčistite. Pokiaľ korenie zmiešate s ghí, môžete ho aplikovať na ekzémy, vyrážky a ďalšie pleťové neduhy.

Nezabúdajte na to, že korenie môže pomôcť, ale nie je to zaručený liek. V prípade vážnejších komplikácií je preto vždy lepšie pobaviť sa o svojich neduhoch s lekárom a akúkoľvek kúru s korením následne aplikovať ako doplnok ním doporučeného postupu liečby.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments