💸   Ochutnajte Kampotské korenie za 3,99 €|🔥  Grilovanie 2024|🚚  Zadarmo do Packety od 60 €

🔥  Grilovacia sezóna 2024

Korenie vníma väčšina z nás ako koreninu, ktorá dokonale dochutí každý pokrm, avšak s korením sa dá čarovať aj inými spôsobmi. Ukázalo sa totiž, že sa jedná o skvelý odpudzovač mravcov, prípadne dokáže udržať farby vašej bielizne dlhodobo v dokonalej kondícii. Nižšie nájdete 4 netradičné spôsoby, ako korenie použiť:

1) Asi každý záhradkár vie, aký nepríjemný je pohľad na úrodu zdevastovanú škodcami, ako sú ploštice, ale aj iné živočíchy. Niektorí tento problém riešia chemickými postrekmi, ktoré sa však v čiastočnom množstve dostávajú tiež do samotnej plodiny. Pritom stačí pripraviť silný výluh zo škorice a korenia a pripraveným roztokom rastliny ošetriť. To odradí mnohých škodcov a vaša úroda bude dokonale chránená.

2) Korenie dokáže byť tiež účinným ochrancom domu a komory pred večne hladnými mravcami. Okolo miesta, ktoré má byť pre mravcov zakázané, stačí rozmiestniť zrnká bieleho či čierneho korenia. Tie vytvoria nepreniknuteľnú bariéru, ktorá usilovných mravcov presvedčí o tom, aby skúsili šťastie o dom ďalej.

3) Nie sú to však len rastliny či potraviny, ktoré je korenie schopné skvele ochrániť. Pokiaľ máte radi pestrofarebnú módu a rozčuľuje vás, že sýtosť farieb s každým praním bledne, vyskúšajte ďalší trik s korením. Pred praním pridajte k bielizni čajovú lyžičku guličiek korenia, ktoré majú schopnosť udržať farbu na svojom mieste.

4) Počas zimy veľa z nás prikrmuje vtákov zrniečkami. Čas od času môže kŕmidlo navštíviť tiež veverička, ktorá však nenechá operencom ani zrniečko. Ako už iste tušíte, pokiaľ do zmesi pridáte aj trochu korenia, veverička si rýchlo rozmyslí, kde bude usporadúvať svoje hostiny. Vtáci si totiž zrnká preberú a vyzobú si tie, ktoré im chutia. Veverička si ale všetko rada veľmi rýchlo napchá do žgraní, bez vedomia, aké exotické prekvapenie sa v nich skrýva. A keďže nie sú veveričky príliš veľké milovníčky korenia, rýchlo sa naučia, že obsah vášho kŕmidla pre ne nie je ničím lákavým.

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela
Delivery methods
payments