🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Korenie vníma väčšina z nás ako koreninu, ktorá dokonale dochutí každý pokrm, avšak s korením sa dá čarovať aj inými spôsobmi. Ukázalo sa totiž, že sa jedná o skvelý odpudzovač mravcov, prípadne dokáže udržať farby vašej bielizne dlhodobo v dokonalej kondícii. Nižšie nájdete 4 netradičné spôsoby, ako korenie použiť:

1) Asi každý záhradkár vie, aký nepríjemný je pohľad na úrodu zdevastovanú škodcami, ako sú ploštice, ale aj iné živočíchy. Niektorí tento problém riešia chemickými postrekmi, ktoré sa však v čiastočnom množstve dostávajú tiež do samotnej plodiny. Pritom stačí pripraviť silný výluh zo škorice a korenia a pripraveným roztokom rastliny ošetriť. To odradí mnohých škodcov a vaša úroda bude dokonale chránená.

2) Korenie dokáže byť tiež účinným ochrancom domu a komory pred večne hladnými mravcami. Okolo miesta, ktoré má byť pre mravcov zakázané, stačí rozmiestniť zrnká bieleho či čierneho korenia. Tie vytvoria nepreniknuteľnú bariéru, ktorá usilovných mravcov presvedčí o tom, aby skúsili šťastie o dom ďalej.

3) Nie sú to však len rastliny či potraviny, ktoré je korenie schopné skvele ochrániť. Pokiaľ máte radi pestrofarebnú módu a rozčuľuje vás, že sýtosť farieb s každým praním bledne, vyskúšajte ďalší trik s korením. Pred praním pridajte k bielizni čajovú lyžičku guličiek korenia, ktoré majú schopnosť udržať farbu na svojom mieste.

4) Počas zimy veľa z nás prikrmuje vtákov zrniečkami. Čas od času môže kŕmidlo navštíviť tiež veverička, ktorá však nenechá operencom ani zrniečko. Ako už iste tušíte, pokiaľ do zmesi pridáte aj trochu korenia, veverička si rýchlo rozmyslí, kde bude usporadúvať svoje hostiny. Vtáci si totiž zrnká preberú a vyzobú si tie, ktoré im chutia. Veverička si ale všetko rada veľmi rýchlo napchá do žgraní, bez vedomia, aké exotické prekvapenie sa v nich skrýva. A keďže nie sú veveričky príliš veľké milovníčky korenia, rýchlo sa naučia, že obsah vášho kŕmidla pre ne nie je ničím lákavým.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments