🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Korenie– najjednoduchšia korenina v kuchyni, ale zároveň spolu so soľou tá najdôležitejšia. Našli sme pre vás pár pikantností, ktoré ste možno nevedeli ?

  1. V stredoveku bolo korenie nesmierne vzácne, dokonca fungovalo ako platidlo.
  2. Vedeli ste že, všetky farby pravého korenia sú vlastne z jednej guličky, ktorá sa iba zbiera v rôznych fázach zrelosti? Jediné pravé korenie pochádza z rastliny pieporu čierneho. Z neho sa v rôznu dobu postupne zbierajú a sušia guličky korenia čierneho, červeného a bieleho.
  3. Piepor vypadá ako náš chmeľ! Je to popínavá rastlina, ktorá dosahuje výšky až 15 metrov, môže sa dožiť 60 rokov a plodí po troch rokoch.
  4. Pozor na falošné korenie! Ružové korenie, bežne dostupné v koreniacich zmesiach, je síce pekne farebné, ale rastie na vetvách pieporníku brazilského, takže je to len chudobný príbuzný pravého korenia. Rovnako ako kajenské korenie, ktorého označenie vzniklo chybným prekladom. Jedná sa totiž o rozomleté chilli papričky.
  5. Viete, že každá farba korenia môže značne zmeniť chuť vášho jedla, a že kvalitné korenie sa nesmie používať viac než v 1 farbe na jedno jedlo? Každé má svoje špecifické vlastnosti a chuť.
  6. Tušíte, čo sa stane, keď nasypete korenie do vody? Keď guličky nasypete do pohára s vodou, mali by sa po pár minútach potopiť ku dnu, pretože sú plné, ťažké, a tým pádom kvalitné. V opačnom prípade sa jedná o guličky duté a nekvalitné. 
  7. Vedeli ste, že kvalitné korenie je prírodné afrodiziakum? Vďaka svojim prekrvujúcim účinkom bolo spolu so škoricou a zázvorom podávané na podporu mužskej sily a rozpútanie tej správnej vášne!
  8. Na korení si pochutnávali dokonca naši predkovia už 2000 rokov pred naším letopočtom! Jeho popularita rýchlo rástla a do 10. storočia je korenie v podstate najpopulárnejšou koreninou. Dlhú dobu bolo považované za jedno z najluxusnejších tovarov. Dnes už si korenie môže dovoliť takmer každý, ale existuje veľa vzácnych druhov, vrátane Kampotského korenia, ktoré sú vyhľadávanou raritou za vyššiu cenu.
  9. Najväčšími svetovými producentmi korenia sú Vietnam, Indonézia a India. Tu ale platí, že kvantita neznamená kvalitu. Toto korenie obsahuje pesticídy, jeho cesta je naprieč obchodnými burzami veľmi dlhá, putuje dlhé mesiace na lodi, takže sa do našich supermarketov dostane často už zvetrané a staré. Čo sa odrazí hlavne na výslednej chuti.
  10. 10.Kvalitné korenie prináša aj veľa zdravotných benefitov. Je skvelým zdrojom vitamínu A, vitamínu C, vitamínu E a vitamínu K. Ďalej potom vápnika, železa, vlákniny a mangánu. Naviac obsahuje zložky, ktoré pôsobia protizápalovo a antioxidačne.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments