🔥  Akcia 1+1 na čierne Kampotské korenie - platí len do konca augusta!|🎁  Vianoce včas - 10% zľava na darčekové sady|⏱  Produkty bez gravírovania sa odosielajú do nasledujúceho dňa

Ako používať rôzne druhy korenia?

Kampotské korenie je výnimočné tým, že každá farba má úplne inú chuť, takže je vhodné na rôzne druhy jedál. Je preto vynikajúca na kombinovanie s jedlami, v ktorých môžete kombinovať jeden alebo dva druhy korenia. Nebojte sa experimentovať - nakoniec záleží len na vás, ktorá kombinácia vám najviac vyhovuje! Základné postupy párovania rôznych druhov papriky nájdete na našom blogu: www.kampotskekorenie.sk/news.

Predávate aj mleté korenie alebo len celé guľôčky korenia?

Predávame len celé korenie. Korenie si nameliete podľa vlastnej chuti. Ak chcete ostrú chuť, melte jemne, ak chcete cítiť skutočnú chuť každého korenia, zvoľte hrubšie mletie - výsledok je fantastický! Dôvodom, prečo máme celé korenie, je, že je to jediný spôsob, ako zachovať 100 % čerstvosť, kvalitu a chuť, ako keby ste boli v Kambodži na jednej z našich plantáží.

Môžete odporučiť nejaké recepty?

Kampotské korenie používajú najlepší michelinskí šéfkuchári, ale vaše jedlo môže ľahko posunúť na úplne novú úroveň. Mnoho osvedčených receptov nájdete tu: www.kampotskekorenie.sk/recepty

Môžem mlynčeky použiť aj na soľ alebo chilli papričky?

Mlecí mechanizmus dokáže mlieť aj hrubozrnnú soľ. Neodporúčame v ňom mlieť chilli papričky ani iné korenie, pretože sa mlynček upchá. To isté platí aj pre naše lyofilizované korenie (kvôli obsahu soli je oveľa mäkšie a krehkejšie), ktoré treba rozdrviť v hmoždieri alebo použiť celé guľôčky.

Je Kampotské korenie naozaj 100 % bio?

Kampotské korenie je prísne ekologický produkt, ktorý sa v Kambodži historicky pestuje len s použitím prírodných hnojív - netopierieho alebo kravského trusu. Priamo v Kambodži potom prebieha transparentná nezávislá kontrola všetkých poľnohospodárov a ich papriky prostredníctvom ECOCERT - jednej z najväčších organizácií na svete, ktorá udeľuje certifikáty ekologického poľnohospodárstva. Žije tu pracovník z ECOCERT-u, ktorý pravidelne kontroluje všetky vzorky kampotského korenia - na prítomnosť stopových prvkov anorganických zlúčenín, ktoré by sa mohli dostať do pôdy prostredníctvom vody atď. Niektoré veľké farmy požiadali aj o BIO certifikáciu, ktorú Kampotská paprika zvyčajne spĺňa, a postupne zariaďujeme, aby tieto certifikácie získali aj naši malí farmári, čo v Kambodži nebolo bežné :)

Aké je zloženie vašich masiel/čokolád? Sú vegánske? Obsahujú laktózu?

Všetky naše orechové maslá .pepper..nuts sú BEZ LAKTÓZY a tiež bez možných stopových prvkov. Všetko je laboratórne testované, takže sú vhodné aj pre ľudí so silnou intoleranciou💪🏼 Naše .pepper..chocolate bitters sú tiež bez laktózy, ale vo veľmi zriedkavých prípadoch môžu obsahovať stopové prvky mlieka (teda ak by ste boli extrémne citliví na laktózu). Biele a mliečne obsahujú laktózu 😊 Všetky tieto výrobky sú ekologické a používajú len prírodné ingrediencie a "skutočné" prísady.

Robíte na mlynčeku aj gravírovanie?

Na mlynčeky zatiaľ negradujeme. Gravírujeme len na viečka darčekových krabíc.

Čo by som si mal nechať vygravírovať na veko?

Je to na vás. Môžete si vybrať napríklad meno alebo prezývku príjemcu, konkrétny dátum alebo krátku správu, citát, venovanie atď. Vo všeobecnosti odporúčame - čím stručnejšie, tým krajšie.

Prečo je naše korenie najlepšie?

Kampotské korenie získalo výnimočný certifikát PGI - Protected Geographical Indication - ktorý potvrdzuje, že oblasť Kampot v Kambodži je najlepšia na pestovanie korenia na svete. Je teda rovnaká ako iné chránené výrobky, napríklad pravé šampanské.

Zmestia sa malé rúrky do stojana?

Stojan je určený len pre veľké skúmavky (75 g), malé skúmavky by vypadli a hrozilo by ich rozbitie. Zatiaľ nemáme stojan na malé rúrky.

"Naprosto úžasný pepř (hlavně červený). A skvělý přístup k zákazníkům. Tady platí, že jejich přání je, aby všichni byli spokojeni."

Petra

"Chuťově úžasný pepř, krásné balení a design a celkově skvělý projekt, který mne nadchnul!"

Kristýna

"Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)"

Adela

UŽ VÁM NIČ NEUTEČIE

Chcete vedieť ako sa pestuje najlepšie korenie sveta a zdarma získať našu brožúru Príbeh korenia?
Radi by ste ako prvý vedeli o akčných novinkách? Zakoreňte u nás svoju e-mailovú adresu! A žiadna guľôčka už Vám neutečie.

Delivery methods
payments