💸   Ochutnajte Kampotské korenie za 3,99 €|🔥  Grilovanie 2024|🚚  Zadarmo do Packety od 60 €

🔥  Grilovacia sezóna 2024

Ingrediencie (na 2 porcie)

  • 6 stredne veľkých zemiakov
  • 2 paličky cesnaku
  • kvalitný olivový olej
  • ½ citrónu
  • rozmarýn
  • korenia na zemiaky
  • čerstvo mleté červené Kampotské korenie
  • soľ

Autor: KAVÁRENSKÁ POVALEČKA

Tieto zemiaky sú skvelé jako príloha ale bez problémov ich môžete podávať ako hlavné jedlo. Najlepšie sú miesto chipsov podávané večer k filmu :-).

Zemiaky Hasselback boli prvýkrát pripravené v roku 1953 kuchárom Leifom Elissonom v stockholmskej reštaurácii Hasselbacken.

Postup

1. Rozpálte

Trúbu rozpálte na 200°C a rošt na pečenie umiestnite do strednej polohy.

2. Očistite a nakrájajte

Zemiaky dobre očistite pod studenou vodou a osušte. Zemiak jeden po druhom položte medzi dve varešky (alebo čínske paličky či špajle) a nožom ich narežte na cca 1 mm silné plátky. Plátky vďaka paličkám nedokrojíte až dolu a zemiak tak zostane vcelku a nerozpadne sa. Zemiaky rozložte do zapekacej nádoby.

3. Okoreňte

Cesnaku ostrým nožom odrežte „hlavičku“, tú nebudeme potrebovať. Cesnak musí byť narezaný. V miske zmiešajte olivový olej s korením. Zemiaky osolte a okoreňte červeným Kampotským korením. Následne každý zemiak a cesnak potrite zmesou oleja a korenia. Je potreba si trochu oleja schovať na neskôr, bude sa hodiť k ďalšiemu potieraniu. Medzi zemiaky dajte dve vetcičky rozmarýnu.

4. Pečte

Ochutené zemiaky pečte v predohriatej trúbe do mäkka a do chrumkava. Po 30 minutách zemiaky vytiahnite a potrite zvyškom oleja s korením a vložte ich znova do trúby. Bude to trvať 20-30 minút. Dôležité je zemiaky sledovať, aby sa nepripálili, ale aby boli krásne zlaté a chrumkavé.

… asi 10 minút pred dopečením môžete zemiaky posypať nahrubo mletou strúhankou alebo panko strúhankou a vďaka tomu budú zemiaky ešte chrumkavejšie.

5. Dokončite

Po vytiahnutí z trúby zemiaky posypte soľou a čerstvo namletým korením. Môžete tiež pridať kôru z ½ citrónu alebo na jemno nasekanou pažítkou. Podávajte teplé.

Darčekové balenie
Odkaz som našla v známom mesačníku a keďže s blížili synove meniny a syn rád varí, hneď som objednala darčekové balenie. Prišlo krásne zabalené, syn sa potešil. A ešte to má aj peknú myšlienku, čo ma potešilo najviac. Držím tomuto konceptu palce!

Miriam

Tovar luxusne zabalený
Tovar luxusne zabalený veľká spokojnosť. Výhodný nákup určite ešte budem objednávať.

Laco

Fantastický obchod
Fantastický obchod, úžasná komunikácia, krásny vizuál stránky, perfektné produkty! :-)

Adela
Delivery methods
payments